Florida kuberner Ron DeSantis. Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide Florida osariigi kuberner Ron DeSantis lennutas kolmapäeval kahe lennuki jagu ebaseaduslikke sisserändajaid riigi idaranniku rikaste ühele meelispuhkesaarele Martha's Vineyardi.

DeSantise kõneisik Taryn Fenske kinnitas, et osariik on täidab kuberneri korraldust paigutada ebaseaduslikud sisserändajad ümber  nõndanimetatud "sisserändajate kaitsealadele" (sanctuary destinations; demokraatide poolt välja kuulutatud piirkonnad, kus näiteks võib piiranguteta tarvitada narkootikume, teha aborte, kuhu on oodatud ebaseaduslikud sisserändajad ), vahendab Fox News

"Osariigid nagu Massachusetts (kus asub Martha's Vineyard), New York ja California oskavad paremini hoolitseda inimeste eest, keda nad on ebaseaduslikku sisserännet soodustades kutsunud meie riiki, nende osariigid on nimetatud "kaitsealadeks" ning nende valitsused toetavad Joe Bideni administratsiooni avatud piiride poliitikat," jätkas kõneisik.

Florida seadusandliku kogu eelmisel istungitehooajal eraldati 12 miljonit dollarit ebaseaduslike sisserändajate ümber paigutamiseks.

Massachusettsi kuberneri Charlie Bakeri kontor teatas, et saabunud sisserändajad on paigutatud lühiajaliselt varjupaika.

Martha's Vineyard on rikaste progressiusklike seas populaarne puhkuse sihtkoht ja 2019. aastal ostis sinna endale maja näiteks Barack Obama.

Texase osariik on saatnud ebaseaduslikke sisserändajaid bussidega USA pealinna Washington DCsse ja New Yorki ning Chicagosse. 

Joe Bideni ametiajal on üle lõunapiiri USAsse pääsenud väidetavalt üle kahe miljoni ebaseadusliku sisserändaja, kes on pärit suuremas osas Ladina-Ameerika riikidest.

Ebaseaduslike sisserändajate viimine demokraatide juhitud osariikidesse ja suurlinnadese on USA lõunapoolsete piiriosariikide viis näidata, kui kohutavat probleemi ebaseaduslik massisisseränne tegelikult kujutab.

Toimetas Karol Kallas