"Fookuses" erisaates arutavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid koalitsioonikõneluste nurjamiseks vallandatud suuremahulise meediahüsteeria ilmingute ja tagajärgede üle. 

Saate salvestamise ajaks saime teada, et Euroopa Parlamendi liberaalseid parteisid koondava ALDE fraktsiooni juht Guy Verhofstadt nõuab kirjas Keskerakonna juhilt Jüri Rataselt, et EKRE ja Isamaaga koalitsioonikõnelusi pidav Ratas ei moodustaks koalitsiooni Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga.

Juba enne Verhofstadti ränka sekkumist Eesti siseasjadesse oli peavoolumeedia käima tõmmanud propagandahüsteeria, mille sarnast viimasest ajast ei mäletagi.

Postimehe Vilja Kiisler, kes kargab Jaanus Kariaiule turja nagu gestapo ülekuulaja, "Aktuaalse Kaamera" Priit Kuusk, kes sekkub ebaviisakalt ja korduvalt peaminister Jüri Ratase juttu, natsipartei võimuletuleku eest hoiatav Rein Raud ning Eesti Päevalehe Kanadasse emigreerumist kaaluv toimetaja Krister Paris on vaid mõned kõige kõnekamatest näidetest laushüsteeria lõõtsumisest.

Vaatleme "Fookuses" erisaates, kuidas peavoolumeedia tõestab end taas ühemõtteliselt meelsusmeediana ning arutame, kuhu selline hüsteeria lõõtsumine välja võib viia.

Kuulake ja vaadake lisa saatest!