Fookuses: kodanikuühiskonnal tuleb koonduda meeste abiks, kes peavad Tarandile maksma 2000 eurot

Saates “Fookuses” selgitavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi, miks algatas Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks korjanduse meestele, kes kokkuleppemenetluse tulemusel peavad Indrek Tarandile maksma 2000 eurot. 

Mullu novembris haaras sotsiaaldemokraat Indrek Tarand rändeleppe vastasel EKRE meeleavaldusel riigikogu ees korraldajatelt mikrofoni ja asus sinna karjuma loosungeid.

Tarandit tulid tekkinud rüseluses korrale kutsuma meeleavaldusel osalenud mehed Meelis Osa ja Mart Rieberg, kelle vastu algatati hiljem kriminaalmenetlus. Hiljuti päädis aga juhtum lepitusega, mille ühe tingimusena nõustusid asjaosalised hüvitama Tarandile kokku 2000 eurot ning vabandama.

Kuigi on igati kohane vabandada togimise ja rüselemise pärast, siis saate “Fookuses” autorite hinnangul on 2000 euro suurune hüvitis siiski ebaõiglane – seda eelkõige olukorras, kus politsei keeldus Tarandi vastu menetlust algatamast, tõlgendades täiesti absurdselt tema käitumist EKRE meeleavaldusel “osalemisena”.

Seetõttu kutsub SAPTK toetama annetusega mehi, kes langesid mullu novembris toimunud ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel Indrek Tarandi provokatsiooni ohvriks.

Annetuse tegemisel palume lähtuda allpool olevatest rekvisiitidest:

Konto omanik:
Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks

Konto number:
EE341010220219264229 (SEB)
EE371700017003260160 (Luminor)
EE167700771001268442 (LHV)

Selgitus:
Tarand

ÜLESKUTSE: toetame annetusega mehi, kellelt Tarand nõuab ebaõiglaselt 2000 eurot

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.