Arvamusfestival on praegusel kujul kodanikkonna poliitilise viljatuse sümptom ning presidendi arutelu kliimasoojenemise teemal lastega meenutas paljuski aastakümnete taguseid pioneeriüritusi, kus rõhk polnud arutelul vaid propagandal, leiavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi seekordses saates "Fookuses".   

Saates "Fookuses" heidame veelkord pilgu Arvamusfestivalile ning arutleme selle üle, mida see festival endas kannab ning mille sümptomiks see Eestis on.

Demokraatia õpitoad ja viljatu arutlemine on ellu kutsutud selleks, et kodanikkonna tõeliselt aktiivsest ja tõhusast osalemisest ühiskonnaprotsesside suunamisel auru välja lasta, tõdevad saate autorid.

Kui Arvamusfestival oleks suunatud tõelisele poliitilisele arutelule enne otsedemokraatlike vahendite kasutamist ja otsustusprotsessi, võiks see omandada aga sootuks uue kvaliteedi, leiab Vooglaid.

Saate teises pooles tuleb juttu president Kersti Kaljulaidi kliimaarutelust alaealistega, mis saatejuhtide hinnangul meenutas kahtlaselt palju aastakümnete taguseid pioneeriüritusi, kus rõhk ei olnud arutelul vaid ühesuunalisel propagandal.

Vaadake lisa saatest!

Vaata Objektiivi kajastust Arvamusfestivalilt