Saates "Fookuses" kõnelevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi otsedemokraatia võimalustest ning kutsuvad homme riigikogu ees aset leidvale meeleavaldusele ja kõnekoosolekule, millel nõutakse rahvaalgatuse õiguse taastamist. 

Seekordses saates "Fookuses" tuleb juttu otsedemokraatia võimalustest ja rahvaalgatusõiguse olulisusest kodanikuühiskonna arengule. Markus Järvi ja Varro Vooglaid tõdevad, et rahvaalgatusõiguse taastamine toimib olulise järelvalvemehhanismina esindusdemokraatiale ning samas annab inimestele ja kodanikuühiskonna organisatsioonidele reaalse võimaluse osaleda ja olla kaasatud riigielu oluliste küsimuste arutelus ja otsustamises.

Otsedemokraatia edendamise sihtasutus Terve Rahvas korraldab koostöös riigikogu otsedemokraatia toetusrühmaga neljapäeval, 12. märtsil 2020 kell 12.00-14.00 Toompeal, riigikogu ees kõnekoosoleku rahvaalgatuse õiguse taastamiseks.

Kõnekoosolek kannab pealkirja "Rahvale hääl tagasi" ja lähtub eesmärgist taastada Eestis põhiseaduse muutmise teel rahva õigus algatgada eelnõusid ja vajadusel ka õiguslikult siduvaid rahvahääletusi nii uute seaduste vastuvõtmiseks kui ka juba vastu võetud seaduste tühistamiseks.

Vaadake lisa saatest!