Fookuses: rahvaalgatusõigus võimaldab kodanike järelevalvet riigikogu üle

Saates “Fookuses” kõnelevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi otsedemokraatia võimalustest ning kutsuvad homme riigikogu ees aset leidvale meeleavaldusele ja kõnekoosolekule, millel nõutakse rahvaalgatuse õiguse taastamist. 

Seekordses saates “Fookuses” tuleb juttu otsedemokraatia võimalustest ja rahvaalgatusõiguse olulisusest kodanikuühiskonna arengule. Markus Järvi ja Varro Vooglaid tõdevad, et rahvaalgatusõiguse taastamine toimib olulise järelvalvemehhanismina esindusdemokraatiale ning samas annab inimestele ja kodanikuühiskonna organisatsioonidele reaalse võimaluse osaleda ja olla kaasatud riigielu oluliste küsimuste arutelus ja otsustamises.

Otsedemokraatia edendamise sihtasutus Terve Rahvas korraldab koostöös riigikogu otsedemokraatia toetusrühmaga neljapäeval, 12. märtsil 2020 kell 12.00-14.00 Toompeal, riigikogu ees kõnekoosoleku rahvaalgatuse õiguse taastamiseks.

Kõnekoosolek kannab pealkirja “Rahvale hääl tagasi” ja lähtub eesmärgist taastada Eestis põhiseaduse muutmise teel rahva õigus algatgada eelnõusid ja vajadusel ka õiguslikult siduvaid rahvahääletusi nii uute seaduste vastuvõtmiseks kui ka juba vastu võetud seaduste tühistamiseks.

Vaadake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.