Läinud nädalal sai "sallivuse" vilju maitsta Tšiili kongresmen José Antonio Kast, kelle peal kohalik LGBT-löögiüksus oma avarameelsust välja elas. Teenekas konservatiivne poliitik ja katoliiklasest üheksa lapse isa oli aktiivse tolerandi tekitatud füüsiliste tagajärgede lappimiseks sunnitud pöörduma koguni esmaabisse. Saates "Fookuses" kõnelevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid.

Seekordses saates "Fookuses" jätkame teemat, millele pöörasime tähelepanu juba eelmisel korral, kui tuli juttu katoliikliku liikumise Civitas Christiana meeleavaldusest Hollandis, mille käigus tungisid homoliikumise aktivistid soliidsetele meeleavaldajatele füüsiliselt kallale.

Läinud nädalal jõudis aga maskide langemise tund kätte Tšiilis, mil vägivaldne LGBT-jõuk andis Iquique linna Arturo Prati ülikooli loengut pidama tulnud konservatiivsele kongresmenile José Antonio Kastile maitsta "sallivuse" uusimaid trende.

Pahemliberaalne rünnakrühm ajas Kasti loengusaalist välja, pildus teda kivide ja pudelitega ja ajas 30 minutit mööda tänavat taga, kuni mees koos lähimate toetajatega pääses märulipolitsei saabumiseni pakku lähedalasuvasse bensiinijaama.

Kast viidi rünnaku järel haiglasse, kus mehe jalale tuli vigastuste tõttu panna lahas ning tema käes avastati sidemete rebend.

"Üheltpoolt on fakt see, et me ei jõua kõikidele sarnastele juhtumitele enam tähelepanu pöörata, sest selliseid uudiseid tuleb maailmast juba iga päev, kuidas rikuti ära mõni konverents, sõideti kellelegi sisse, tõrjuti keegi välja. Rääkimata kõikvõimalikest karistustest inimestele, kes tahavad jääda truuks oma südametunnistuse veendumustele," kommenteerib Varro Vooglaid Kasti juhtumit ning lisab, et on väga vajalik kasvõi mõningatele kaasustele tähelepanu pöörata seda enam, et peavoolumeedia seda mitte kunagi ei tee.

"Me ei näe Postimehes ja ERR-is või Eesti Päevalehes uudised, kuidas Tšiili konservatiivist parlamendiliikmele tungiti kallale," näitlikustab Vooglaid.

Markus Järvi hinnangul tasub tähele panna, et kogu pahemliberaalne pool, sotsialistidest parlamendi spiikritest kuni LGBT-aktivistideni ei tunnista vähimalgi määral, et nad oleks midagi valesti teinud. "Vastupidi. Neil on ees nägu, nagu õige hõlma ei hakkaks keegi, ning nende vägivallaaktid oleks legitiimsed ja lubatud," räägib Markus Järvi.

Ühe näitena käsitletakse saates Argentiina naistemarsse, mille eest peavad kristlased kaitsma oma pühakodasid, et vägivaldsed võrdõiguslased nende kirikuid maha ei põletaks. Saate autorite juttu ilmestab kohati šokeeriv pildimaterjal.

Vaadake lisa videost!

Maskid langevad: Tšiilis ründasid "sallijad" konservatiivset kongresmeni