Objektiiv on meediaportaal, mida YouTube jätkuvalt tsenseerib, viidates kogukonna standarditele ja vihakõnenormidele, kuigi on selge, et meie hääle vaigistamise ürituse tegelik põhjus on poliitiline ja maailmavaateline tagakiusamine tõenäoliselt kodumaiste pealekaebajate poolt, toonitavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates “Fookuses”.

Viimati eemaldas voogedastusplatvorm saate, milles kritiseerisime vahetult enne taasiseseisvumispäeva Kaljulaidi poolt üle antud riiklikku preemiat rõvetsevale Mikk Pärnitsale ja Sveta Grigorjeva avalikku ülbitsemist roosiaia vastuvõtul. Saates puudusid vihakõne elemendid, ent ometi võeti need tõenäoliselt eesti keelt valdavate kodumaiste pealekaebajate tõttu maha.

Tegu on mustriga, mis YouTube-i poolt on kordunud juba mitmel puhul, kuna eelnevalt on voogedastusplatvormilt kõrvaldatud kahel korral ka Markus Järvi nädalakommentaare ning septembris võeti kanalilt maha peaaegu kolm aastat tagasi tehtud saade, milles kommenteerisime Objektiivi ja SAPTK vastu esitatud venemeelsuse ja “putinismi” süüdistusi.

YouTube-i tsensuuri taga on lühidalt öeldes poliitiline ja maailmavaateline tagakiusamine ja ideoloogilise diktatuuri kehtestamise üritus, kus liberaalse demokraatia ja seda kandva revolutsioonilise meelsuse dogmade vastu kõnelevate dissidentide hääli üritatakse avalikust ruumist välja tõrjuda.

Vaadake lisa saatest!