Youtube'i poolt Objektiivile saadetud tsensuuriteade. Foto: kuvatõmmis

Youtube’st eemaldati Objektiivi augustikuine saade “Fookuses: Kaljulaid on Eesti lõhestamisel sisse lükanud uue käigu”, kuna see kujutavat endast vihakõnet. Tegu on kahe aasta jooksul juba viienda sarnase juhtumiga.

“Rünnak Objektiivi vastu jätkub, sest täna (reedel – toim.) andis YouTube teada, et ilmselt “tublide” pealekaebajate vilka tegevuse tulemusena on arvatud vihakõneks meie augustikuine “Fookuses” saade, kus kommenteerisime Kaljulaiu roosiaia vastuvõttu. Ilma pikema jututa on see väga paljude inimeste tähelepanu pälvinud saade lihtsalt maha võetud,” kommenteeris olukorda Varro Vooglaid.

Nagu varasematel kordadel, kui Youtube Objektiivi saateid tsenseerinud on, pole ka seekord lakoonilise teatega kaasas mingit selgitust selle kohta, mis täpsemalt saates endast vihakõnet kujutab ja YouTube’i kasutajatingimusi rikub.

“Karistuseks ei saa taas Objektiivi kanalile nädala jooksul uut materjali üles laadida. Pakutakse küll võimalust esitada apellatsioon, aga kogemusele tuginedes on teada, et sellest ei ole mitte mingit kasu. Kui septembris teatas YouTube eelmise “Fookuses” saate mahavõtmisest, kus tõrjusime süüdistusi, nagu oleks Objektiiv venemeelne, siis esitasin apellatsiooni, aga sellele ei ole siiani isegi mitte vastatud, apellatsiooni rahuldamisest rääkimata. Kui liberaalsele meediale reaalselt sõnavabadus korda läheb, siis võidaks uurida, mis õigusega YouTube sellise meelevaldsusega konservatiivide häält Eestis maha surub,” märkis Vooglaid.

Saatega saab endiselt tutvuda siin.

Varasemalt on Youtube Objektiivi tsenseerinud 2019. aasta jaanuaris, juunis ning detsembris ja tänavu septembris.