Illegaalsed migrandid Serbias, kust rännatakse edasi lõuna poole Foto: Scanpix

Euroopa Liidu Piiri- ja Rannikuvalve Amet (Frontex) teatas, et illegaalne migratsioon Euroopasse on võrreldes eelmise aastaga suurenenud ligi 70% ja on suurim pärast 2016. aastat.

Käesoleval aastal on saabunud Euroopasse 228 240 illegaalset migranti, vahendab Breitbart ajalehes Le Parisien ilmunud infot. Sellest 33 380 tulid Euroopasse septembri jooksul. Balkani kaudu jõudis Euroopasse 19 160 illegaalset migranti. 

Tšehhi on kiiresti suureneva illegaalse sisserände raames kehtestanud naaberriikidega piirikontrolli. "See, mis me praegu kogeme, on pretsedenditu. Aastane migratsioon Tšehhi vabariiki on tõusnud 1200 protsenti. See on olukord, millele me Tšehhi riigina peame reageerima," lausus Tšehhi siseminister Vít Rakušan ja soovib kriitilise olukorra lahendamisel suuremat Euroopa Liidu panust.

Itaaliasse on käesoleval aastal sisenenud illegaalselt 65 572 migranti, uus peaminister Giorgia Meloni käis valimiskampaania käigus välja idee kehtestada ebaseadusliku sisserände tõkestamiseks Vahemerel mereblokaad.

Toimetas René Allik