Kuklalaskude asjatundjad. Nõukogude Liit, 1930. aastad

Sõna "neeger" kasutamise pärast Vabaerakonnast välja arvatud Georg Kirsberg juhib tähelepanu sellele, et suuremad meediaväljaanded on ignoreerinud vabaerakondlase Robert Kallasmaa kommentaari, kus kõneldakse rahvuslaste hukkamisest kuklalaskudega.

Erinevalt Kirsbergi enda postitusest, kus ta kirjutas ühe foto kommentaariks: "Just nüüd jälle KAKS NEEGRIT. Asukoht minu kodu aknast" ja mille tõttu arvati ta oma erakonnast välja, ei ole enamik Eesti suuremaid meediaväljaandeid Kallasmaa postitusele tähelepanu pööranud.

Kaitseliitlane, riigikaitse õpetaja ja nüüdseks juba endine vabaerakondlane Robert Kallasmaa avaldas Facebookis heameelt selle üle, et Vabaerakond Georg Kirsbergi "minema lõi". Hiljem lisas ta veel ühe kommentaari, milles avaldas arvamust, et 1940. aastatel ei tehtud "selliste rahvuslastega" pikka juttu – nad pandi augu äärde seisma ja hukati kuklalasuga.

robert-kallasmaa"Käesolev screenshot on saadetud 11.06.2016. ka kõikidesse suurematesse – Postimees, EPL, Delfi, Õhtuleht – meediaportaalidesse, ning kuni tänini on sellest loo teinud ainult Õhtuleht," kirjutab Kirsberg oma blogis.

"Kas nüüd pole mitte selge, et meie "sõltumatu" meedia on "natukene" kallutatud? Kui keegi kasutab sõna neeger või kritiseerib midagi sundmigratsiooni osas, alustab vasakule radikaliseerunud meedia halastamatut inforünnakut. Kui EKRElane ütleb ükskõik mida, järatakse selle kallal nii mis jube. Kui aga mõni sots erakond nagu SDE Ossinovski esindatuses kutsub avalikult üles kehtiva põhiseaduse vastaselt rahvusriiki lammutama või Vabaerakond Kallasmaa isikus kasutab avalikult punakaartlase retoorikat, lubades hukata kõik rahvuslased, ei mainita seda üldse või mainitakse korra neutraalselt?"

indrek-tarandKirsbergi sõnul "ei ole keegi tähelepanu pööranud ka sellele, et eurosaadik Indrek Tarand on lubanud samuti kõikidele natsionalistidele kuuli kuklasse lasta." Tarand teatas seepeale Facebookis, et tema sissekanne oli mõeldud pilkena Valdo Randpere ähvardusele hakata teostama omakohut.