Georg Soros Foto: Scanpix

Hiljuti Saksamaal peetud kõnes kutsus multimiljardär George Soros maailma kogukonda ülesse modifitseerima planeedi kliimat tema patroneeritud ettevõtete välja töötatud kunstpilvede tehnoloogia abil. 

Kõneldes Müncheni julgeolekufoorumil väitis Soros, et planeeti ootab "kliimamuutuse" tõttu ees globaalne katastroof seoses Gröönimaa igijää sulamisega, mis ähvardab maailma rannikulinnad kaardilt pühkida. 

Sorose välja pakutud lahendus näeb ette sünteetiliselt loodud pilvede tekitamise, mis peegeldaks päikesevalgust atmosfäärist tagasi kosmosesse ning hoiaks sedasi planeedi temperatuurid madalana. 

"Meie tsivilisatsiooni ähvardab kliimamuutuste poolt põhjustatud häving… Gröönimaa igijää sulamine tõstaks maailmamerede taset 7 meetri võrra, mis tõotab tsivilisatsioonilist kollapsi. Kuna see on stsenaarium, mis ei ole mulle meeltmööda, siis ma otsustasin uurida välja, kas selles osas annab midagi ette võtta. Mind juhatati endise Briti valitsuste peamise teadusnõuniku, kliimateadlase Sir David Kingi juurde," selgitas Soros. 

Sir David King asutas Cambridge'i ülikooli juures tegutseva "Kliimaparanduse Keskuse" (Centre for Climate Repair), mis tegutseb selle nimel, et selgitada välja, kuidas oleks võimalik Arktika regioonid taas jäätuma panna. 

Kingi välja pakutud lahendus näeb ette ulatusliku inimtekkelise pilvkatte atmosfääri paiskamise, mis peegeldaks suure osa planeedi elu üleval hoidvast päikesevalgusest tagasi kosmosesse.  

"Kingi teooria kohaselt oli globaalne kliima varemalt stabiilne, enne kui inimkond selle funktsioneerimist häiris… Arktika oli ülejäänud maailma kliimast sisuliselt isoleeritud tuulte poolt, mis kulgesid etteaimatavalt ja stabiilselt vastupäeva… seda enne, kui inimtekkeline kliimamuutus rütmi häiris," selgitas Soros. "Sir Davidil on plaan, kuidas teostada maailma kliimasüsteemi remont, taasluues "Albadeo efekti" kõrgele pihustatavate sünteetiliste pilvede abil". 

Möödunud aastal kirjutasid kümned maailmakuulsad teadlased avaliku kirja, milles kutsusid üles valitsusi üle maailma keelustama Kingi ja Sorose poolt välja pakutud kliimamuutmise tehnoloogiate kasutamist. Teadlased deklareerisid, et "päikesevalguse modifitseerimise abil teostatud geoinseneeria tagajärjed on etteennustamatud ning võivad esile kutsuda terve planeedi ilmamustrite, põllumajanduse ja toidutarne seni kujuteldamatud hälbed". 

Toimetas Adrian Bachmann