Haridus- ja Teadusministeeriumi hoone Tartus. Foto: Scanpix

Haridus- ja teadusministeerium rahastab SA Archimedese noorteagentuuri Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi kaudu homofilmifestivali Festheart animatsiooni töötuba 1500 euroga.

Homofilmifestivali Festheart tänavuse programmi osana on nende kodulehel ära toodud ka võimalus osaleda animatsiooni töötoas, kus saab kirjelduse kohaselt "ise proovida väikese animatsiooni tegemist ja kuidas oma ideed või lugu animatsiooni kaudu edasi anda".

"Iga osaleja saab ise olla režissöör, animaator, kunstnik, näitleja ning näha, kuidas toimub helindamine ja monteerimine. Animatsiooni tegemiseks on kohapeal kõik vajalik olemas ja joonistamisoskus ei ole kõige olulisem."

Festhearti animatsiooni töötuba rahastab haridus- ja teadusministeerium

Festhearti raames huvilistele animatsiooni õpetamiseks taotles homofilmifestivali korraldav MTÜ Sevenbow tänavu rahastust haridus- ja teadusministeeriumi alla kuuluvast SA Archimedese noorteagentuurist, mille Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi kaudu eraldatigi neile sellel eesmärgil 1500 eurot.

Haridus- ja teadusministeerium asutas sihtasutuse Archimedes 1997. aastal Eesti haridus- ja teadussüsteemi ning noortevaldkonna arendamiseks.

Kokku on riik aga homofilmifestivali kolme tegevusaasta vältel toetanud enam kui 20 000 maksueuroga.

Homofilmifestival Festheart laieneb riigi heldel toel Pärnusse

Riigilt üle 20 tuhande euro saanud homofilmifestival jõuab homme Tartusse

Tartu halduskohus sundis Rakvere linnavolikogu toetama LGBT festivali 1500 euroga