Stephen Willeford (paremal) ja Johnnie Langendorff pärast Texase kirikutulistamist korraldatud palvekogunemisel. Foto: Scanpix

Texases pühapäeval kirikutulistaja plagama pannud naaber on kohalik torulukksepp Stephen Willeford (55), kirjutab Breitbart.

Kohapeal tuntakse Willefordi kui pühendunud kristlast, andunud tsiklimeest ning täpse silma ja kindla käega püssilaskjat.

Stephen Willeford sadulas. Foto: Facebook

Nii pole imestada, et Willefordil õnnestus tabada täies lahinguvarustuses kurjategijat turvise plaatide vahele ning lisaks ka jalga.

Kohaliku meedia andmetel palus Willeford küüti teiselt naabrilt, sündmuskohale saabunud Johnnie Langerdorffilt, kellega koos aeti põgenevat kurjategijat taga, kuni too oma autoga avarii tegi ja politsei esialgsetel andmetel endale ise püstoliga lõpu tegi.

Willeford on talle osaks langenud tähelepanust silmnähtavalt kohmetu ning kinnitab: "Ma ei ole kangelane. Ei ole. Ma arvan, et mu Jumal, mu Isand, kaitses mind ja andis mulle tarkuse ja oskused, mida mul oli tarvis teha."

Ta tunnistab, et kartis ise väga, kuid oli iga lasku kuuldes ahastuses – teades, et need olid sihitud sõprade pihta.

"Oleks ma vaid varem kohale jõudnud," ütles Willeford ajakirjanikule intervjuud andes. "Ma ei teadnud… Ma ei teadnud, mis seal sündis."