President Kersti Kaljulaid 22. novembril 2016 uue valitsuse liikmetel kätt surumas. Paremalt: Sven Mikser, Jevgeni Ossinovski. Foto: Scanpix

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Henn Põlluaas küsib, kas rohkem karistamist vääriv tegu peaks olema justiitsministri Urmas Reinsalu hiljutine avaldus, mille eest ta vabandas, või hoopis oponendi karu p….e saatnud valitsuse sotsist liikme Sven Mikseri sõnavõtt ja samuti sotsist ministri Jevgeni Ossinovski kõne, milles ta nimetas rahvusriiki ohtlikuks düstoopiaks.

"Päris huvitav on jälgida, kuidas president Kaljulaidi ärategemissoovist kantud rumal ja provokatiivne käitumine EV 100 juubelikontserdi lavastaja valikul põhjustas Eestis valitsuskriisi, mis võib lõppeda justiitsministri väljavahetamise või lausa terve valitsuse kukkumisega. See on üpris pretsedenditu lugu," kirjutas Põlluaas sotsiaalmeedias.

"Kogu selle tohutu ažiotaaži taustal on mul aga küsimus, kumb on ikkagi hullem ja suuremat karistamist väärt tegu, kas avalikult kellegi nimetamine "kanakarjaks" ja selle eest vabandamine (Urmas Reinsalu) või siis "karu persse" saatmine ja igasugusest vabandamisest keeldumine (Sven Mikser) või meie rahvusriikluse ebainimlikuks ja ohtlikuks düstoopiaks nimetamine (Ossinovski)?" küsis Põlluaas, lisades, et tema hinnangul viimased küll ministri ametikohta ei vääri.