Henn Põlluaas 28. jaanuaril 2023 Tallinnas, EKRE volikogus. Foto: Varro Vooglaid

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) parlamendisaadik Henn Põlluaas ootab õiguskantslerilt selget seisukohavõttu ja presidendilt veelgi karmimat reageerimist. Kaja Kallas peab koheselt tagasi astuma, kirjutab Põlluaas Postimehes avaldatud arvamusartiklis.

"Ootan õiguskantslerilt selget seisukohavõttu ja presidendilt veelgi karmimat reageerimist," kirjutab Põlluaas Postimehes.

"Kui seda ei juhtu, ootab ühiskonna valdav enamus peaministri umbusaldamisele ka tema koalitsioonipartnerite allkirju. Oma usalduskrediidi maha mänginud Kaja Kallas peaministrina enam jätkata ei saa," leiab Põlluaas.

Põlluaasa hinnangul on peaminister ja teda ümbritsevad isikud kaotanud reaalsustaju ning pretendeerivad enda ülimuslikkusele, ilmeksimatusele ja puutumatusele, kavatsedes võimust iga hinna eest kinni hoida.

"Valitsus, ehk täidesaatev võim peab alluma parlamendile. See, mis toimub, peab olema täielikult välistatud. Tagajärg on märksa hullem kui lihtsalt tuleviku jaoks pretsedendi loomine ja Eesti demokraatia maine kujundamine, nagu president kirjeldas. Tegemist on demokraatia summutamisega, parlamendi viimisega vaikivasse olekusse ja valitsuse ainuvõimu kehtestamisega ehk teisisõnu diktatuuriga. See ei tule kõne allagi," toonitab EKRE parlamendisaadik.

Toimetas Markus Järvi