Hillary Clinton lagistab maski taga naerda. Foto: Scanpix

Asjaga kursis olevate inimeste sõnul kaupleb Hillary Clinton kas Joe Bideni, Michael Bloombergi või iganes valituks osutuva Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste demokraatide kandidaadi juures endale asepresidendi kohta.

Nii väidab Ronald Reagani ja George HW Bushi kõnede kirjutaja Douglas MacKinnon. Kui demokraadid ei vali omale kandidaati Rahvuskonvendi esimeses ringis, siis on Hillary valmis ühinema kas Joe Bideni, Michael Bloombergi või kellega iganes, kes valituks osutub, kirjutab MacKinnon The Hillis.

“Ma olen kindel, et Clinton on kõigi presidendikandidaadiks pürgijate asepresidendi valikute hulgas,” väidab MacKinnon. “Clinton on väitnud mitmes intervjuus, et ta sooviks taas president Donald Trumpiga konkureerida.

“Ilmselgelt saaksin ma temast jagu,” naljatles Clinton 2019. aasta oktoobris eetris olnud telesaates PBS Newshour.

Hiljuti jõudis ekraanidele ka temast vändatud dokumentaalfilm “Hillary”. Ta on viimasel ajal hoidnud avalikkuse eest kõrvale, kuid sattus taas tähelepanu alla, kui hakkas arvustama erinevaid demokraatide kandidaate, eriti Bernie Sandersit, kellele ta heitis ette, et see ei ühenda Demokraate,” jätkab MacKinnon.

“Võttes arvesse Clintoni ego ja kui tal on presidendiamet olnud kaks korda käeulatuses, kas ta võib olla rahul asepresidendi kohaga, siis vastus on empaatiline “jah”,” kirjutab MacKinnon.

Ta viitab ka Clintoni lähikonda kuuluvatele inimestele, kelle kinnitusel soovib endine välisminister jätkuvalt riiki positiivselt mõjutada.

“Clinton lisaks igale kandidaadile märgatavalt mõjukust ja aitaks koguda miljoneid hääli, mis võib 5. novembril (2020. a) toimuvatel valimistel saada otsustavaks. Ma olen kindel, et Clinton on pea kõigi kandidaatide asepresidendi lõppvalikute seas. Kui ma oleksin Trumpi poolel, oleks see minu jaoks paras ehmatus,” jätkab ta.

Toimetas Karol Kallas