San Bartolomé kirik Murcias, kus kaks Eesti noormeest jumalateenistuse ajal rõvetsesid. Foto: Wikimedia Commons

Hispaania kaguosas Murcia linnas pidas politsei möödunud pühapäeval kinni kaks Eesti noormeest, kes rikkusid kirikus jumalateenistuse ajal korda, vahendab kohalik väljaanne La Voz de Galicia.

Kaks Eesti noormeest, vanuses 24 ja 27, tungisid Murcias San Bartolomé kirikus omavoliliselt jumalateenistuse ajal altarialasse ning karjusid ja žestikuleerisid "nilbelt ja kohatult", kirjeldas väljaanne. Jumalateenistusel osalenute sõnul tekitasid mehed neis ebamugavust ja käitusid lugupidamatult teiste inimeste usuvabaduse suhtes.

Väidetavalt pidi koguduse preester koos liikmetega sekkuma, takistamaks noormeeste tungimist tabernaaklisse, kus hoitakse katoliku kirikus Kristuse Ihu. Kohalik vabatahtlikest teenistujatest koosnev üksus võttis avaliku korra rikkujad kinni ning andis üle Murcia politseiprefektuurile.

Mitmed koguduseliikmed andsid ka politseinikele teada oma ebamugavustundest seoses Eesti noormeeste alandava ja lugupidamatu käitumisega jumalateenistusel.

Politsei kahtlustab kinnipeetuid "südametunnistuse vabaduse ja usuliste tunnete riivamise" vastu sooritatud kuriteos. Noormehed võeti uurimiseks vahi alla, kuid ootavad nüüd vabaduses kohtuprotsessi algust.

Eesti suursaadik Hispaanias Mariin Ratnik selgitas, et politsei on saatkonda kahe Eesti kodaniku kinnipidamisest teavitanud, kuid noormehed ise ei ole abi saamiseks saatkonna poole pöördunud. "Saatkonnale ei ole teada, milline on karistus kirikus avaliku korra rikkumise eest," ütles Ratnik.

Hispaania kriminaalkoodeksi artikkel 523 sätestab, et kes takistab, katkestab või häirib usutunnistuste toiminguid, sh tseremooniaid, võib minna vangi kuueks kuuks kuni kuueks aastaks juhul, kui tegu on toime pandud jumalateenistuseks ette nähtud kohas.

Toimetas Martin Vaher