Foto: Kasia Bialasiewicz/Bigstockphoto.com

Esmaspäeval astub alaealise vägistamises süüdistatuna Harju Maakohtu ette 48-aastane Johannes Paist, kes on varem kahel korral alaealiste vastu suunatud seksuaalkuritegude eest kinni istunud, vahendab Delfi.

Sarnaselt Katrin Lusti poolt hiljuti saates "Kuuuurija" paljastatud pervertidele on ka Paist homoseksuaal. Kuigi praeguse juhtumi kohta täpsemat infot ei väljastata, kirjutas Eesti Päevaleht juba 2004. aastal sellest, kuidas toona 33-aastane Paist võeti vahi alla, sest ta püüdis vägistada 13-aastast poissi.

Toonase süüdistuse kohaselt meelitas alkoholi tarbinud Paist 13. juuni õhtul 13-aastase poisi Balti jaamast Rannavärava mäele ja kasutas seal tema suhtes seksuaalset vägivalda. Õnneks õnnestus alasti kistud poisil lahti rabeleda ja põgeneda, misjärel võeti Paist politsei poolt kinni.

Asjaolu, et homoseksuaalide seas on laialt levinud seksuaalne huvi teismeliste poiste vastu, on erinevates kultuurides kinnitust leidnud ajalooline fakt ning selle kohta on rohkelt tõendeid ka kaasaja lääne ühiskonnas.

Nädalakommentaar: Kuuuurija näitas, et pedofiilide karistusi tuleb karmistada ja seksuaalsuhte vanusepiirangut tõsta