Serbia. Illustratsioon: Bigstockphoto

Serbia kodanike hulgas on üha rohkem neid, kel on ükskõik, kas Serbia saab Euroopa Liidu liikmeks või mitte. Liitumise vastaseid on rohkem kui pooldajaid. Lisaks sellele on muutunud ka suhtumine Vene–Ukraina sõtta, teatas hiljutise arvamusküsitluse tulemustele tuginedes 22. novembril oma kodulehel Serbia ungarikeelne ajaleht „Magyar Szó".

Arvamusküsitlus tuvastas, et üle kolmandiku Serbia kodanikest (36 protsenti) on Serbia saamise osas EL-i liikmeks ükskõikne. 28 protsenti pooldab seda mõtet, 33 protsenti aga on vastu.

Kui Serbia ettevalmistused EL-i astumiseks peaks katkema, siis 43 protsenti vastanutest suhtuks sellesse täiesti külmalt. 

Kõnealune arvamusküsitlus näitas sedagi, et Serbia kodanikele teeb üha rohkem muret see, kuidas mõjutab nende elujärge Vene–Ukraina sõda. 93 protsenti vastanutest pelgab, et sel talvel on oodata uut hinnatõusu, sealhulgas elektrihinna ja kütusehinna oma. Kaks kolmandikku kardab, et võivad tulla voolukatkestused ja elektrienergiapuudus.

Serbia majandusarengu kohta arvas 39 protsenti vastanuist, et selle suund on vale, 33 protsenti aga jälle, et suund on õige.

Toimetas Tõnu Kalvet