Riigikogu liige Igor Gräzin (Reformierakond) võttis neljapäeval parlamendis sotsiaaldemokraatide algatatud arutelul liberaalse demokraatia ohtu sattumise teemal teravalt sõnalt ning heitis sotsidele ette bolševistlike meetodite kasutamist. LISATUD VIDEO!

"Demokraatia lõpp algab sildistamisest. … Kust tulevad need sildistamised, ajuvabad sildistamised? … Vao tulekahju mäletate? Kas te mäletate, kuidas te isiklikult selle ajal käitusite? Karjusite hosianna sotsialistist presidendile Ilvesele, kes andis tol korral korralduse Eesti rahval häbeneda ja alltekstina korralduse otsida valget, noort meest, soovitavalt EKRE-sidemetega. Ja kui selgus, et seda ei ole, siis oli ka Ilvesel ja teil kõigil jumala ükskõik, mis seal tulekahjul toimus, kust see põlema läks jne. Seda enam, et selgus, et need asjaolud ei klappinud sildiga, mis seal pidi olema," kõneles Igor Gräzin riigikogu kõnepuldist.

"Teie sildistajad, kas te annate endale aru, et te kallate mürki? Ma saan aru, et tänased sotsiaaldemokraadid ei ole bolševikud. Aga sel hetkel, kui nad hakkavad rääkima rahvuslik-konservatiivsest ja normaalsest parempoolsest liikumisest, kui fašismist, natsismist, rassismist ja millestki taolisest, siis nad on bolševikud, sest see ongi bolševistlik meetod."

"Üks asi, millest siin oli juttu ja millest ma ka aru ei saa ja mis on silt mitte millegi kohta, on euroopalikud väärtused. Ma olen seda küsinud saalis ja küsinud veel kord, et nimetage üks. Ja selgub, et neid ei ole! Inimelu ei ole, vara ei ole, au ei ole, väärikus ei ole. Mis siis on euroopalik väärtus, kust sa selle leiad?"

"Need väärtused on olemas selles ainsas dokumendis, mida siin pole kordagi nimetatud. Ei ole juletud nimetada, sest silt ei ole õige. See on Jeesuse mäejutlus. Aga seda ei julge keegi nimetada, sest see on ju ka sallimatu religioosse fanatismi avaldumisvorm."

Vaata lisa videost.