Dromahair Foto: leitrimtourism.com

Iirimaa progressistlik valitsus soovib sisserändajad saata elama väiksematesse asulatesse. Iirimaa külaelanikud leiavad, et ennast tuleb valitsuse poliitikate eest kaitsta. 

Mitme Iirimaa küla elanikud on püstitanud teedele tõkkeid ja peavad teedel valvet eesmärgiga tõkestada valitsusel nende kogukondadesse ebamõistlikul hulgal asüülitaotlejate asustamine, vahendab ReMix.

Leitrimi maakonna Dromahairi küla elanikud püstitasid 24. novembril küla ümber teetõkked, kuna levisid kuuldused, et lõimumisministeerium soovib külla elama saata suurel hulgal asüülitaotlejaid. Kohalikega sellel teemal aru ei peetud.

Dromhairis elab ligikaudu 800 inimest ja sadade uusasukate näol oleks tegemist märkimisväärse hulga uute inimestega, kellel pole kohaliku kogukonnaga mingit sidet.

Külaelanikud rajasid ümber küla kolm valveposti, mille mehitasid Dromahairi Murelike Elanike Ühingu (Dromahair Concerned Residents Association) liikmed. Kontrolliti kõiki sõidukeid, mis soovisid külla sisse sõita. 

Külaelanike peamiseks mureks on turvalisus ja asjaolu, et kohalik avalike teenuste eelarve on lõhki.

Reedel ja järgneval nädalavahetusel Iiri valitsus sisserändajaid Dromahairi ei üritanud viia, kinnitas kodanikeühendus järgneval esmaspäeval. Lisaks teatasid nad, et lõimumisminister Roderic O'Gorman saatis neile kirja, milles lubas, et kedagi külla ei asustata ilma selles osas varem kohalikega kokku leppimata. 

Valitsus kavatseb külas asuvast Abbey Manor hotellist teha põgenikekeskuse, kuhu asuks elama kuni 155 asüülitaotlejat. Kohalikud on sellistele arengutele tuliselt vastu, kuna teiste külade sarnased kogemused on hirmutavaks eeskujuks.

Teetõkkeid on püstitanud veel Rosslare Harbour, kus juba elab märkimisväärne, peamiselt meestest koosnev sisserändajate seltskond. 

Toimetas Karol Kallas