Kolm iiri last lilledega Püha Patricku päeval. Foto: eboss6, bigstockphoto.com

Iiri elupooldajad pöörduvad maailma konservatiivse avalikkuse poole abipalvega olukorras, kus sealne sündimata lapsi kaitsev põhiseaduse parandus on "sattumas" referendumile.

Referendumeid omakorda osatakse tänapäeval osavalt manipuleerida ja mõjutada, sh suursponsorite rahaga.

Nagu on selgunud, saadab Iiri valitsus sündimata laste õiguste küsimuse värskelt tekitatud 99-liikmelisse nn kodanikekokku (Citizens' Assembly), mis muuhulgas tegeleb selliste küsimustega nagu kliimamuutus ja eluasemenappus. "Kogu" liikmed on valitud valitsuse poolt määratud turu-uurijate poolt.

Iiri valitsust on selleks sammuks survestanud muuhulgas Amnesty International ja vastavad Euroopa institutsioonid.

"Me soovime, et organisatsioonid ja inimesed kõikjalt maailmast – eriti need, kes on Iiri päritolu – ütleksid Iiri valitsusele, kuivõrd kohutav oleks, kui sündimata lastele Iirimaa poolt pakutud kaitse, mille poolest seda maad laialdaselt tuntakse, saaks kuidagiviisi kahjustatud," ütles Londonis baseeruva elupooldava organisatsiooni Society for the Protection of Unborn Children rahvusvahelise töö direktor, eestlanna Maria Madise.

Citizens' Assembly võtab vastu ettepanekuid ja arvamusi "kaheksanda" kohta kuni 16. detsembrini aadressil citizensassembly.ie. Omapoolsed soovitused peaks kodanikekogu tegema järgmise aasta juuniks, vahendab LifeSiteNews.

Iiri parlament arutab seejärel eeldatavasti küsimust kuni detsembrini ning otsustab seejärel, kas korraldada 2018. aasta kevadel rahvahääletus põhiseaduse ümberkirjutamise üle.

Nagu kinnitas Life Institute'i juht Dublinis Niamh Ui Bhriain, on referendumi korraldamine sisuliselt otsustatud. "Rahvakogu on farss – või vähemalt selle arutelu kaheksanda paranduse üle."

Kuigi Citizens' Assembly veebilehele saab kirjutada vaid kuni 500-sõnalisi pöördumisi, on võimalus üles laadida ka suuremaid dokumente. Madise ja tema kolleeg Patrick Buckley paluksid saata pöördumistest koopiad aadressidel mariamadise@spuc.org.uk või patrick.buckley48@yahoo.co.uk.

"Ma olen kindel, et Amnesty International, Center for Reproductive Rights ja teised George Sorose poolt rahastatud globalistid [ja mõttekojad jms] esitavad oma pöördumised," ütles Madise.

Teatavasti on Iiri põhiseaduse elupooldav kaheksas parandus miljardär George Sorose rahastatud aktivistide ja ajakirjanike lausrünnaku all.

Samal ajal on sündimata laste elude eest võitlevad teismelised tekitanud võimsa vastupanuliikumise muuhulgas videoga "Repeal Kills: See the reality behind the slogan" (video lisatud artikli lõpus).

Nagu selgitas video looja Youth Defence'i esindaja Claire Molly, on see vajalik võitlemaks sõnadega, mida Iirimaa massimeediast abordi tegeliku olemuse varjamiseks igapäevaselt korrutatakse, nagu "repeal" ja "choice" (inglise. k. vastavalt tühistama [kaheksandat parandust] ja valik – toim).

Mõnda aega tagasi paiskas DCLeaks.com avalikkuse ette Sorose Avatud Ühiskonna Fondi sisedokumendid, mille kohaselt on sihikul sündimata laste elu kaitseks kehtestatud seadused katoliiklikes maades – avalöögiga Iirimaal.

Koordineeritud protestid Dublinis, Berliinis, Londonis ja Melbourne'is Iirimaa rangete abordiseaduste vastu ei lasknud end kaua oodata.

Tohutust rahvusvahelisest survest abordi seadustamiseks Iirimaal on kirjutatud juba aastaid tagasi.