Foto: Scanpix

Indrek Tarandi eestseisja vanemprokurör Alar Lehesmets esitas eile kohtule akti, milles süüdistatakse 26. novembri meeleavaldusel eurosaadikuga rüselenud Meelis Osa ja Mart Riebergi raskes vägivallas. Kaitsja sõnul otsib Tarand lihtsalt tähelepanu.

Muhumaa mees Meelis Osa ja igapäevaselt katusemeistri ametit pidav Mart Rieberg ei eita, et füüsiline kontakt Tarandiga tekkis.

"Reageerisime kuklalaskudele ja agressioonile, mis seal toimus," põhjendas Rieberg Objektiivile. Rohkem ei soovinud mees ajakirjandusele teemat kommenteerida.

Oma ühise kaitsja, advokaadibüroo Tibar ja Partnerid advokaadi Urmas Simoni palkasid mehed juba neli kuud tagasi.

"Kui Tarand oleks mees, lööks ta käed ja lepiks ära"

Simoni sõnul on hetkel esitatud vaid süüdistusakt. Järgmiseks peab kohus määrama kohtuniku. Sealt edasi lepitakse kokku eelistungi toimumine ja advokaat koostab kaitseakti. Ühtlasi pannakse paika kohtuistungite ajakava.

Simoni kinnitusel pannakse Osale ja Riebergile süüks avaliku korra rikkumist raske vägivallaga. "Süüdistus ei ole põhjendatud. Vägivalda sellisel määral, et kannatanu oleks haiget saanud või oleks äärmiselt rikutud kõrvalseisjate ohutunnet, ei olnud," selgitas Simon vaidluse tuuma.

Samas tõdes advokaat, et nügelus oli. Nagu on näha ka meedias levinud videos ja fotodel. Osa ja Rieberg on püüdnud Tarandiga läbi rääkida, et vaidlus lahendada kohtuväliselt, kuid tulutult.

"Lihtsam oleks olnud, et mehed löövad käed ja lepivad ära. Kuid Hr Tarand on lihtsamatest menetlustüüpidest keeldunud. Leian, et asi pole tegelikult kohtulikus õiguses, vaid Hr Tarand soovib lihtsalt püsida ajakirjanduse esikaantel ja teha endale reklaami. Kui ta oleks mees, siis lööks käed ja lepiks ära," sõnas Simon Objektiivile antud telefonikommentaaris.

Prokurör: vaba arvamusavaldus lämmatati vägivallaga

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Alar Lehesmets rõhutas eile Delfi vahendatud kommentaaris, et oma seisukohtade kaitseks vägivalla kasutamine on lubamatu.

"Igal inimesel on õigus meelt avaldada ning riigikogu esine plats Toompeal ongi kõige õigem koht, kus oma arvamus välja öelda. See õigus peab jääma igale inimesele ning seejuures ei tohi keegi karta, et teda oma mõtete välja ütlemise eest võidakse rünnata," selgitas Lehesmets.

Objektiiv küsis täiendavaid kommentaare ka prokurör Lehesmetsalt – uudis täieneb.

Tarand vs Vooglaid

21. jaanuaril esitas Indrek Tarand ebaõigete andmete ümberlükkamise nõude ka Varro Vooglaiule. Vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmetsa edastatud dokumendis nõudis Tarand SAPTK juhatuse esimehelt kolme väidetavalt väära ja mainet rikkuva faktiväite ümberlükkamist.

Vooglaid reageeris nõudele samal päeval avaliku postitusega oma Facebooki seinal.

Reaalseks kohtuvaidluseks ei ole Tarandi nõuded tänase päevani vormunud.

EKRE esitas politseisse avalduse Indrek Tarandi suhtes menetluse algatamiseks