Margus Tsahkna ja Marko Mihkelson (paremal) tänavu 8. aprillil IRLi volikogul. Foto: Scanpix

Isamaa ja Res Publica Liidust välja astumisest teatanud riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson heidab oma senisele erakonnale ette lähenemist Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) seisukohtadele, mis pole piisavalt uuenduslikud, nooruslikud ja kaasaegsed. Samuti IRList lahkuva Margus Tsahkna sõnul tähendab konservatiivsus vabadust ise otsustada ning sellega kaasnevat vastutust, puudutagu see vähemusi või enamust.

"…IRL-i puhul ma paraku olen näinud ka viimasel ajal pigem taandumist EKRE programmi põhiseisukohtade lähedusse, mis minu meelest ei ole uuenduslik, nooruslik ja kaasaegne," rääkis Mihkelson portaalile Delfi.

Koos Marko Mihkelsoniga teatas IRList lahkumisest ka erakonna eelmine esimees Margus Tsahkna, kes soovitab oma vaadetega tutvumiseks lugeda Isamaa 2.0 kõnet. Tsahkna sõnul tähendab konservatiivsus vabadust ise otsustada ja vastutada, puudutagu see vähemusi või enamust.

Kumbki ei kavatse poliitikast lahkuda ega välista uue erakonna loomist.

Mais toimunud suurkogul valiti IRLi uueks juhiks Helir-Valdor Seeder, kes on sõnades rõhutanud rahvuskonservatiivseid vaateid.