Itaalia peapiiskop: paavst Benedictus XVI astus tagasi üüratu surve tõttu

Emeriitpaavst Benedictus XVI 2016. aastal. Foto: Gregorio Borgia, AP/Scanpix

Paavst Benedictus XVI-le lähedal seisva Itaalia peapiiskopi sõnul taandus eelmine paavst 2013. aasta veebruaris ametist “üüratu surve” tõttu.

Veebruaris 75-aastaseks saanud ja sellega seoses peapiiskopi kohalt taandunud Luigi Negri sõnul on ta paavst Benedictust viimase tagasiastumise järgselt korduvalt külastanud ning temaga neist asjust rääkinud, vahendab LifeSiteNews.com.

Esmaspäeval väljaandes Rimini 2.0 avaldatud artiklis ütleb peapiiskop Negri, et kuigi tal on Vatikani võimukoridorides toimuva kohta vähe infot, on ta kindel, et ühel päeval tuleb tõde nende asjade kohta päevavalgele ning et seeläbi saab avalikkusele teatavaks “raske vastutus nii Vatikani sees kui ka sellest väljaspool”.

“Ei ole kokkusattumus, isegi Wikileaksis avaldatud materjalide pinnalt otsustades, et mitmed katoliiklikud ühendused on palunud president Donald Trumpil panna tööle uurimiskomisjon uurimaks, kas president Barack Obama administratsioon avaldas paavst Benedictusele tagasiastumiseks survet,” kirjutas Negri. Kuigi praegu laotub nende küsimuste üle suur saladuse loor, on ta kindel, et “ühel päeval tuleb tõde vastutavate isikute kohta esile”.

Oma kõnes 11. veebruaril 2013 ütles paavst Benedictus oma tagasiastumisest teatades, et see on seotud tervise halvenemisega, mille tõttu pole ta enam võimeline talle usaldatud kohustusi adekvaatselt täitma.

Siiski tekitas eelmise paavsti tagasiastumine katoliiklastes üle maailma šokilaine ning levisid kuuldused, nagu oleks asjade seesugune käik tingitud paavstile avaldatud survest. Seda näisid kinnitavat 2005. aastal paavsti enda poolt tema ametisseseadmisel öeldud sõnad. Oma esimesel missal paavstina palus ta katoliiklasi üle maailma: “Palvetage minu eest, et ma ei põgeneks hirmust huntide ees.”

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!