Kaitseriietuses ametiisik žestikuleerimas migrantide ees palju paksu verd tekitanud alusel Diciotti. Foto: Scanpix

Siseminister Matteo Salvini ei luba Itaalia pinnale täisealisi migrante laevalt, mis mitmendat päeva seisab Catania sadamas.

Itaalia valitsus nõuab, et migrandid võtaks vastu mõni teine Euroopa Liidu riik ning nagu ähvardas eile asepeaminister Luigi Di Maio, katkestab Itaalia vastasel korral oma maksed üleliidulisse kassasse.

"Kui homsel (tänasel – toim) Euroopa Komisjoni koosolekul migrantide ümberjaotamise ja Diciotti laeva osas midagi ei otsustata, ei soostu mina ega terve Viie Tähe Liikumine andma Euroopa Liidule 20 miljardit [eurot]," hoiatas Di Maio.

Samal ajal on varasemalt "avatud" Rootsi esinenud avaldusega, et ei ole nõus vastu võtma migrante mainitud aluselt.

Vahepeal viibis Diciotto pardal aga Agrigento kohtu peaprokurör Luigi Patronaggio, kes ütles seejärel, et on avanud uurimise "tundmatute" isikute suhtes, kes migrante vastu nende tahtmist kinni hoiavad.

"Kui ühe, kahe, kolme, nelja, viie laeva tõkestamine toob mulle kriminaalsüüdistuse, siis siin ma olen," teatas selle peale Itaalia siseminister.

"Ma pole tundmatu isik. Minu nimi on Matteo Salvini, ma olen siseminister ja mul on kõrini vaatepildist, kus meie linnades on tuhandeid võltspagulasi, kes ei tee hommikust õhtuni mitte kui midagi ja lähevad itaallastele maksma viis miljardit eurot," edastab ERR.ee.

Salvini: Itaalia pole enam Euroopa jalamatt