Aktuaalne Kaamera. Kuvatõmmis

Meeste pidev halvustamine meie riigi- ja erameedias vaimsete ja füüsiliste komplekside all kannatavate vähemusaktivistide poolt, eesti meeste ja naiste vastandamine ja tülli ajamine, traditsiooniliste väärtuste ja kristluse ründamine on väga lühinägelik teguviis. Selles saavad naised peagi veenduda, kui meie tänavapildis hakkavad domineerima julmemate tavadega Eestisse sissetoodud mehed, kirjutab Ivan Makarov.

Eesti vasakliberaalid, homoseksuaalid ja peavoolumeedia on avaldanud ilmselt juba sadu lugusid, kus aktivistid ja lihtsalt rumalad vastutustundetud inimesed vastandavad mehi ja naisi, kujutades eesti meest vägivaldse, sallimatu ja tagurlikuna. Mehed on süüdi selles, et naisi on võimu sees vähem, aga kui naisi on seal piisavalt ja nad viivad Eestit majandusliku, demograafilise ja poliitilise kuristiku äärele, on süüdi jällegi mehed, kes töötavad nendele tarkadele naistele vastu. 

Laupäeval pasundas ETV korduvalt sellest, et Eesti olevat vägivaldseimaid riike üldse. Ma nüüd ei tea, milleks see juubeldamine Tootsi stiilis „Näe, ära tõin!". Statistikaameti tellitud uuringu tulemusi tutvustati ka AK põhisaates, kus see oli esimeseks ja hästi pikalt järatud teemaks. Et vägivald Eestis on nii jube, et Iisraeli konfliktis tapetud 2500 inimest tulid teemaks alles teise teemana ja kolm korda lühemalt.

Ekraanil kuulutas kohutavaid eestlaste vägivallategusid kannatajanäoga pahaendeline Astrid Kannel, kusjuures vägivalla värvifooniks oli valitud sinimustvalge. Talle sekundeeris suhtevägivalla uuringu projektijuht keegi Jana Bruns, kelle vaimsest tasemest ja maailmavaatelisest kuuluvusest räägib tema poolt kasutatud mitte niivõrd enam ameerikalik, kuivõrd anusaagimlik väljend „okei". Jah, kõva kopika saab teenida Eesti ühiskonda julmuses ja vägivaldsuses süüdistades. Kusjuures inimesi küsitleti tunde ja see metoodika, mis näeb välja juba mingi KGB ülekuulamise moodi, on ikka eriti kahtlane küll, sest ühe ja sama vastaja puhul võivad mehest ja naisest küsitleja saada kardinaalseid vastupidiseid tulemusi.   

Statistikaameti esimesest laialdasest suhtevägivalla uuringust selgub, et enim kogevad Eesti inimesed nii füüsilist, vaimset kui ka seksuaalset vägivalda just oma paarisuhtes. Paraku on Eesti Euroopa Liidus üks vägivaldsemate suhetega riike, millest hullem on olukord veel vaid kolmes riigis. Kõige enam lokkab suhtevägivald Soomes, kõige parem on olukord Maltal, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Need ERR-i propagandistid võiksid minugipoolest kasvõi kohe Maltale kolida, nii oleks kõigile parem, eriti aga Eestisse jääjatele. Ja minu mäletamist mööda on Soome globaalsete hinnangute järgi kõige õnnelikum riik maailmas, nii et ärge palun ajage soga, nagu armastab väljenduda meie peaminister. Kui te just Somaalia sisserändajate anklaavides ei küsitlenud, kiiver peas ja soomusvestid keredel, aga seda tuleks ju siis eraldi real ära märkida kui metoodikat toetav varustus. 

„Statistikaameti uuringust selgub, et nii naised kui ka mehed kannatavad füüsilist, vaimset ja seksuaalset vägivalda enim just paarisuhetes. Naistest on seda oma elu jooksul kogenud koguni 41 protsenti. Uuringut läbi viinud projektijuht Jana Bruns nimetas just seda enda jaoks kõige suuremaks üllatuseks. "Naiste puhul tuli välja see, et mängib rolli vanus. Mida noorem, seda rohkem tuleb välja, et ta on kannatanud igasuguse vägivalla all," lausus Bruns.

Vaadake, kui te ajate elanikkonnale kogu aeg mingit sallimatuse, ahistamise ja vägivaldsuse kelbast, siis seda võtavadki rohkem kuulda noored, mitte aga neid noori armastuses sünnitanud ja hoolitsedes üleskasvatanud vanema põlvkonna inimesed. No ei sisenda te normaalsele elukogenud inimesele, kes on haritud või kelle haritus on elukogemusele vastav, et teatrijuhi Aivar Mäe sõbralik patsutus kohtumisel kolleegidega oli mingi seksuaalrünnak.

Siis mind näiteks tuleks ju kohe kohtukulli ette tirida, kuna ma kohtumisel patsutan ja isegi kaisutan kalleid kaasamõtlejaid Uutest Uudistest – Jüri Kukke, Holger Bergi, armsaid (teiste meeste) naisi Helle-Monikat ja Evelini. Olen isegi Mart Helmet riigikogu koridoris patsutanud, sest tegemist on ülimalt sümpaatse sõbraliku inimesega. Ei ole mind seniajani keegi neist vägivaldsuses või räpastes kavatsustes süüdistanud. Ja isegi kui mingi statistikaameti tegelane hakkaks neid inimesi tunde suunavate küsimustega pommitama, pääseksin ma ikka terve naha ja reputatsiooniga.

Kuigi, jah, Marti Kuusik maksis oma karjääri ja mitme aasta eluga selle eest, mida ta polnud teinud, aga no mis teha – nagu kirjutas Jaroslav Hašek, „Kristus polnud ka süüdi, kuid teda ikkagi löödi risti. Mitte kusagil mitte kunagi mitte kedagi ei huvitanud süütu inimese saatus".

Kõik praegused sellesuunalised „uuringud" on kitsalt funktsionaalsed: luuakse mingi foon ja õhustik, mis õigustaksid „vaenukõne" tsensuuriseaduse vastuvõtmist. Et kui Eesti on vägivaldsemaid riike, siis tuleks sellele ju kuidagi vastu astuda. Kallaseid kamandaval süvariigil on veel palju selliseid trumpe varrukas varuks.

ERR täpsustab, et „uuringus loeti ahistamiseks ka seksuaalse sisuga e-kirjade või piltide saatmist."

Olen viimaste aastate jooksul saanud kümneid e-kirju, kus mulle pakutakse minu peenise suurendamist, mingisuguseid potentsi tõstvaid preparaate, seksilelusid, erootikatelefoni numbreid ja muud säärast. Kui ma tunneksin ennast sellest ahistatuna, siis mu vaimne ja intellektuaalne areng oleks ilmselgelt hüsteeriliste ebamäärase sookuuluvusega ajuinvaliidide tasemel. Mulle teevad sellised ettepanekud alati nalja, saatke veel.

Kuid kui midagi säärast pakutakse lastele, ja veel kooliprogrammi osana, siis on küll kuri karjas. Aga ma olen näinud poodides rõvedate pildikestega raamatut eesti koolilastele, kuid meie haridustegelased ei arva, et lapsi sellega ahistatakse. Et uuringus peeti ahistamiseks, kui täiskasvanule saadetakse „seksuaalse sisuga e-kirjad või pildid". Kas te ise olete süüvinud sellesse, mida kirja panete ja lendu lasete? Lastele surutakse isiklikult pihku terve paberist rõve raamat seksuaalse sisuga kommentaaride ja piltidega, aga teie jahute täiskasvanute tülitamisest „kaugtöö" ehk meilide saatmise korras kui ahistamisest.

Kui „koolitaja" ja ETV lemmik Rita Holm laulis lasteaias lastele nokunäitamise laulu, siis oli kõik korras. Kui Marko Mihkelson pildistas oma kasulapsi altvaates, kõik oli peaministri ja reformierakonna esimehe Kaja Kallase arvates kõige paremas korras, mida ta hiljuti jälle väitis valitsuse infotunnis riigikogus. 

Tulles aga tagasi vägivalla teema juurde, pangem ikka tähele, et vasakliberaalsete aktivistide ponnistused kannavad ikka vilja küll, kuid mitte ainult nende poolt soovitud suunas. Aina tihedamini avaldab peavool kaeblikke kirjutisi inimestelt, nii LGBT esindajatelt kui ka feministidelt, keda ahistati ühistranspordis, buss oli mehi täis, aga keegi neist ei astunud vahele.

Üks selline lugu „LP KOLUMN / Kelly Kipper: ühtäkki oli minu ümber neli haisvat meest, kes moodustasid sõõri, mis hakkas tasapisi koomale tõmbuma." Selle autor, Anne ja Stiili peatoimetaja, kurdab: „Septembri lõpus kirjutas Gregor Kulla Eesti Ekspressis mõjusa loo hirmust, ahistamisest ja ükskõiksusest („Gregor Kulla: neli meest ahistasid mind bussis ja kaasreisijad vaatasid pealt. Ma ütlesin isegi „appi", ja mitte midagi"). Lugesin nagu iseenda mälestust. Mõni aasta tagasi plaanisin sõita päise päeva ajal bussiga Hobujaamast kino Kosmose juurde. Seljas mittemidagiütlev must kleit, jalas sandaalid, jäin seisma bussi keskmise ukse juures, kui ühtäkki oli minu ümber (samamoodi) neli kuskil 30-ndates suitsu ja alkoholi järele haisevat meest. Moodustus sõõr, mis hakkas venekeelsete ilkumiste ja irvituste saatel aina enam koomale tõmbuma, kuni oli nii tihke, et tundsin punase pundunud näoga mehe hingeõhku oma kaelal." Loo autor küsib paatoslikult: „Kas keegi tuli appi?"

Ah et haisvad mehed punaste pundunud nägudega, kes ilkusid ja irvitasid vene keeles… No esiteks küsiks – mis Anne ja Stiili peatoimetajal on „meie inimeste" vastu? Nii peaministri poolt alarahastatud p.resident kui ka p.residenti alarahastanud peaminister ise on väitnud, et „kõik nad on meie inimesed". Meie eestikeelnegi peavoolumeedia on täis Yana Toomi heietusi venelaste ja vene keele diskrimineerimise kohta, talle antakse selleks pidevalt sõna ja trükiruumi ning temaga ei vaielda, nagu räägiks ta puhast kulda „Eesti natside" kohta.

Millega lõppeks siis nelja eriõigustega Eesti elaniku tülitamine ühiskondlikus transpordis?

Noa saamise või läbipeksmisega, kusjuures Eestis ei saa „õrna ja tühise haava" puhul reaalset karistustki. Kuid tuleks läbi käia kohtu kadalipust, kus süüdistatav irvitaks koos oma rahvuskaaslasest advokaadiga kannatanule näkku ja saalis istuksid teised hirmsate „pundunud punaste nägudega ilkuvad venekeelsed haisvad mehed", tõotades hilisemat kättemaksu.

Kriminaalkaristusega, sest tavaliselt paneb tülitatud naine kohe plehku, nagu ka tunnistajateks hakata mittesoovivad reisijad, ja neli „haisvat tunnistajat" ütlevad vene keeles venekeelsele politseinikule, et „etot kurad pristal k nam, tolkalsja i rugalsja". Et nemad midagi halba ei teinud, aga eestlasest fašist kuulis, et nad rääkisid omavahel vene keeles, ja tuli kallale, russofoob niisugune.

Missugust kaitset „haisvate meeste" eest tahate te saada eesti meestelt, keda te olete oma väljaannetes aastaid alavääristanud, mustanud ja välja naernud? ERR ju ka vahendas: „Statistikaameti ulatuslikust uuringust tuleb esile, et elu jooksul on oma paarisuhtes kogenud vägivalda 41 protsenti naisi."

Nendest kahtlasevõitu numbritest johtuva loogika järgi oli seal bussis peaaegu iga teine kaasreisijast mees naiste suhtes vägivaldne. Tegelikult ei olnud, aga te veensite neid endid selles. Miks peaksid nad siis pidama oma „haisvate" sookaaslaste vägivalda omaenda vägivallast vähem seaduslikuks? Aga sõitke siis bussi asemel oma autoga seni, kuni Kaja Kallase valitsus teid sellest privileegist automaksu abil vabastab. Või võtke Bolti takso lootuses, et mõni sudaanlasest taksojuht teid ära ei vägista. Aga eestlasest taksojuht oleks ju palju hullem, eks? Uuringu tulemused seda väidavad…

Delfis ilmusid ka rohked kommentaarid, suur osa kustutati, aga paari minu poolt fikseeritud postituse sisu on selline:

„Kuna autor on ilmselgelt liberaal, siis soovitaks rongireisi Indias ja bussisõite Aafrikas. Loomulikult rohkem immigratsiooni kolmandatest riikidest, sest töökäsi ja turvalisust on vaja. 100% võib kindel olla, et üks nendest neljast venelasest kandis ka nuga ja ükskõik missugune kõrvalseisja märkus oleks vallandanud füüsilise konflikti. See naine peab endale isikliku turvamehe palkama, sest liberaalsed karistused pättidele on tehtud tema häältega ja teised ei pea eluga riskima. Lakkamatu immigratsioon moslemimaadest paneb teile tulevikus burkad pähe ja ise te soodustate seda. Korralagedus ja karistamatus on liberaalsete väärtuste nägu. 

Ise te kujundate ühiskonda, kus mehelikkus ja rüütellikkus on pahe ja halb, kus naine on mees ja mees on naine, ning igaks juhuks on parem mitte midagi öelda ja veel vähem teha."

ERR vahendab uuringust rääkides ilmselt kogemata hoogu minnes üht hämmastavat asja: „Ka 17 protsenti mehi on tööl seksuaalset ahistamist kogenud. Ent valdavalt on neid ahistanud teised mehed, näiteks meeskolleegid või muud meessoost isikud." 

Kui igat viiendat meest ahistasid tööl seksuaalselt teised mehed, siis kui agressiivne ja vägivaldne on see „vähemus"?! Äkki said geid riigilt ja meedialt väga vale signaali? Sotsiaalministeeriumi meesnaisest kantsler Maarjo-Maarja ju samuti ahistas seksuaalselt oma alluvaid, kamandades nad praidile, mis on ju üks avaliku seksuaalse eneserahuldamise vorme.

Meeste pidev halvustamine meie riigi- ja erameedias vaimsete ja füüsiliste komplekside all kannatavate vähemusaktivistide poolt, eesti meeste ja naiste vastandamine ja tülli ajamine, traditsiooniliste väärtuste ja kristluse ründamine on hästi lühinägelik teguviis. Ja selles saavad nii röövvähemused kui paraku ka normaalsed heatahtlikud naised veenduda, kui meie tänavapildis ja ühistranspordis hakkavad domineerima ürgsemate elulaadide ja julmemate tavadega Eestisse sissetoodud loomult agressiivsed mehed. 

Aga seni kujutage hetkeks ette, mis oleks, kui tööle ei ilmuks päästjad, politseinikud, ehitajad, sõjaväelased, elektrikute operatiivbrigaadid, kanalisatsiooni ja veevärgi avariide likvideerijad jpt peaaegu eranditult meestele „usaldatud" erialade töötajad, keda ei soovita millegipärast sookvootidega sellelt töölt välja süüa.

Muidusööjad ja tühjamudijad, ärge sülitage meeste kaevu. Nende naised pole teid selleks muide volitanud.