Kersti Kaljulaid lehvitamas hüvastijätuks Prantsusmaa meediale ja loodetavasti ka Eesti ühiskonnale. Foto: Scanpix

Minul pole enam kahtlustki selles, miks kestab kogu see salatsemine presidendikandidaatidega ja mõnede persoonide suitsukatteks kohvile kutsumine ning seejärel põhja laskmine, sest paralleelselt ilmuvad sülemeedias piinlikult rumalad ja piinarikkalt imalad ülistuslood Sinilinnust ja Päikesekuningast. Et viimasel hetkel saaks hüüda: no näete, kedagi teist pole ju, kirjutab Ivan Makarov.

Ainult amputeeritud südametunnistusega inimesed võivad rõõmustada selle üle, et nende poliitiline oponent haigestus koroonaviirusesse" – Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi

Kolm aastat tagasi nimetas Prantsusmaa globalistist president Emmanuel Macron Euroopa identiteeti kaitsvaid rahvusmeelseid ja migratsioonivastaseid meeleolusid pidalitõveks. Seega kvalifitseeris ta tagantjärgi ka omaenda Hitleri vägedele vastupanu osutanud kaasmaalasi ohtlikeks haigeteks, sest nad olid vastu sakslaste invasioonile ja võitlesid oma rahvusriigi eest, aga Macroni vaimusilmas peaksid rahvusriigid Euroopas kaduma. Nüüd lastakse ELis (ka Prantsusmaal) rahumeelseid inimesi õhku, lömastatakse veoautodega, pussitatakse tänaval surnuks, täristatakse sõelapõhjaks automaatidest ja lõigatakse päid otsast lausa kirikus, kirikuid aga reostatakse ja süüdatakse. Macroni ja tema Eesti liberaalsete apologeetide meditsiinilise skaala järgi on oma laste kõrisid pussnugade eest kaitsta tahtvad ja oma emakeelt rääkivad eurooplased pidalitõbised. 

Macroni võib isegi mõista: ei tahaks siin arutada tema isiklikku elu ja eriti seda, mida kõike on sellest rääkinud ja selle üle ilkunud Kremli kanalid enne seda, kui Macron hakkas Putini ees lömitama, aga traditsioonilistest intiimsuhetest kõrvale kaldunud inimesed, nagu kogemused on näidanud, muutuvadki reeglina aktivisti või poliitiku rollis argessiivseteks. Kunagi selgitas nõukogude propaganda Hitleri metsikusi ka sellega, et tal olevat olnud mingi füüsiline defekt, mis ei lubanud tal täisväärtuslikult nautida naiste füüsilist lähedust. Praegune vasakliberaalne diktatuur Euroopas peaks ju siis hoopis kaitsma füürerit, aga ollakse pigem mestis nõukogude ja putinistliku ajalookäsitlusega. Tulemuseks on see, et iga vasakliberaalne meediaväljaanne nii Euroopas tervikuna kui ka Eestis on nagu mingi Kolmas Reich, mille iga pisemgi toimetaja on väike füürer – agressiivne, hüsteeriline, vaese kirjakeelega ja absoluutselt sallimatu.

Kui ma märkasin Eesti Ekspressi 6. augusti artikli „Poliitika ja koroona: EKREle võidukates maakondades vaktsineeritakse aeglasemalt, just neis lokkab koroona kõige hullemini", siis mõtlesin: aga milleks nii palju sõnu ja lauseid, või nagu väljenduvad siinsed venekeelsete foorumite kommentaatorid, „слишком много букв". Kirjutage otse, et EKRE valijad on haiged inimesed, milleks see ülejäänud igav garniir? EKRE valijad on nii haiged, et nende immuunsüsteem ei funktsioneerigi.

Vahe Macroniga seisneb vaid kujundiks valitud haiguses: Andorra kaasvürst valis pidalitõve, Eesti ajakirjandusmaja tegelased aga koroonaviiruse. Kuid teeb sama välja: eestlased, prantslased, ungarlased, poolakad ja kõik teised, kes ei taha „oma rahvust maha salata" ja kontvõõrastele „orjaks müüa end", on haiged, haiguse levitajad ja seega alaväärtuslikud ning ohtlikud. Hitler võitleski „alaväärtuslike" mustlaste, juutide ja mõnede teiste rahvaste ja rassidega, ka natsiideoloogiaga kokkusobimatu maailmavaate ehk tema arvates haiguse kandjatega. Nii et Eesti Ekspressi võib õnnitleda: vasakäärmuslik propaganda haakub varem või hiljem punapruuni fašismiga, ja leht on siin omast ajast ees. Kui te pole meiega, pole valijad või tellijad, siis olete lihtsalt haiged ja teid tuleb paremal juhul isoleerida, et te oma maailmavaatega ei nakataks terveid inimesi.

Loomulikult ka selle hoiaku raames tuleks selgeks rääkida põhjused ja tagajärjed: kas konservatiivsema valijaskonnaga regioonide inimesed haigestuvad rohkem oma maailmavaate ja EKRE pooldamise pärast, või siis Tanel Kiigele alluv vasakliberaalne tervishoiusüsteem karistab sellisel moel konservatiivseid piirkondi? Ütles ju Eesti peaperearst Karmen Joller, et EKRE poliitikute koht on vanglas. Kuid ka naljaviluks ei ütleks, et keegi neid piirkondi spetsiaalselt haigeks tegi. Sest isegi selleks on meie ebatervise ministri ametkond liiga käpardlik ja saamatu, nagu ka Kiigele katust pakkuv koalitsioon: veerand miljonit vaktsiinidoosi rändas komposti ja nii mõnigi neist ilma jäänud inimene kindlasti haigestus ja võib-olla ka suri, kolm miljonit eurot kahjumit, aga uurimise tulemused on salastatud, kantsler sai selle hävingu eest 30 000 preemiat ja võib-olla Eesti ajaloo saamatuim minister Kiik elab telekaamerate vaateväljas, seletab, naeratab näkku inimestele, kelle raskelt teenitud raha tuulde lasi ja võimaldas ka pihta panna.

Seda vaadates ei imestaks isegi, kui Mailis Repsist saaks presidendikandidaat, sest me oleme juba absurdi tipus ja Reps varastas ilmselt vähem, kui Kiik hävitas ja rahvas juba lõi lootusetult käega ning üritab vaid mitte suure suli Volvo-tõlla alla jääda ja pääseda mõne kommentaari eest talle mõistetud võllast. Aga nii Reps kui ka noor minister on vaid kruvid kolossaalses keskerakonna korruptsioonimasinas, mis on kohtu poolt erakonnana juba kaks korda süüdi mõistetud, aga jätkuvalt saab riigilt iga kuu roppu raha, nii et Eesti Vabariik oleks nagu kuritegeliku ühenduse sponsor.  

Aga aasta tagasi üritasid Prantsusmaa liberaalid süüdistada koroonaviiruse levitamises kristlasi: Mulhouse linna evangeelsete kristlaste kogukonnale (kaks ja pool tuhat usklikku) heideti ette seda, et nad tõid riiki viiruse, nakatasid teineteist kogukonnasiseselt ja siis kandsid haiguse mööda Prantsusmaad laiali. Ja kirikud ning palvemajad olevat COVID-19 levitamise võrgustik kogu maailmas – ka Lõuna-Koreas (Shincheonji Church of Jesus), USAs ja isegi Indias, kus jällegi olid süüdi ristiinimesed, aga mitte oma pühasse jõkke Gangesesse ja teistessegi kakav ja seejärel sukelduv elanikkond. Ja juba tuleb meie mõõdupuu järgi perverssete kalduvustega india rahvuskangelase Mahatma Gandhi kuju Tallinnasse püstitamisest tiivustatud hindu keelama meie rahvusooperit Estonia esitamast balletti „Bajadeer" ja saadab teatri juhid kunstilise tundlikkuse treeningule. Aga mulle samuti hakkaks vastu elusate ahvide peaaju söömise vaatepilt mõnes Delhi restoranis, kuid esiteks ei koti mind sealsed ürgsed kombed, teiseks ei läheks ma Indiasse ka tasuta, ja isegi kui läheks, siis ei telliks seal jõledusi ja jooks ainult Euroopast imporditud pudelivett.    

Kui kasutada EE rakendatud võtet, siis võib näiteks uurida, kuidas on lood haigustega nendes regioonides, kus sel väljaandel on kõige rohkem lugejaid. Äkki esineb sealsel elanikkonnal kõige sagedamini pärakuverejookse, mine sa tea. Kuid isegi kui sellised andmed on kusagil olemas, ei hakka normaalne inimene kasutama neid valimiseelses propagandas. Jah, EKRE astub vasakliberaalidele kandadele, aga mis siis nüüd teha. Konservatiivide vastu on suunatud selline „Eesti meedia" Katjušade turmtuli, et paanikaks pole alust, kuna meie rahvas on mõjutatav, nii et hääletaks jälle kasvõi Repinski poolt. Iga päev kuuled, et mõni mutike loovutas kõik oma säästud või korteri sulidele, nii et kas tal on siis kahju oma häälest, mis meie riigis ei maksa enam mitte kui midagi? Küll ta kogub veel raha ja loovutab jälle, tõenäoliselt samale sulile, sest ta ju iga jumala kord hääletab nende poolt, kes teda oma valimislubadustega tüssas ja jäi veel pealekauba mingi jokk-skeemiga vahele. 

Aga tolle EE loo juurde tagasi tulles vaimustume sellistest pärlitest nagu „Mart Helme koduringkonnas Pärnumaal on nakatumismäär peaaegu kaks korda kõrgem kui Eestis keskmiselt" või siis et põhilisi koroonamaakondi „ühendab üks asjaolu: EKRE-lembus. Viimastel riigikogu valimistel võitsid rahvuskonservatiivid just neis maakondades." Tegelikult ei vasta sellised numbrid tõele, kuna vasakliberaalne väljaanne ei kasuta millegipärast kuulsat BLMi matemaatikat…

Aga üritagem jääda tõsiseks: on olemas andmed, mille kohaselt kogusid praegused valitsuserakonnad – reformikad ja keskerakondlased – 2019. aasta riigikogu valimistel Saaremaa maakonnas kokku 3948 valijahäält EKRE 1843 vastu. Kas me peaksime nüüd järeldama, et just tänu sellele, et korruptsioonierakonnad said saarlastelt rohkem hääli, tekkiski Eesti ajaloo esimene võimas koroonakolle just Saaremaal ja siis levis sealt haigus ka teistesse paikadesse? Tark ja heatahtlik inimene sellist järeldust ei teeks ja meedias ei avaldaks.

Sellega seoses tuleb meelde kunagine Tallinna igal teisel seinal ilutsenud Eesti kriipari ja esimese grafitikunstniku Ülo Kiple kritseldus: „Haiguste ravi. Kontrollitud. 1. Üksindus – magamistuba vaikuse, pimeduse, raadioga 2. Selts – elukoht kellegi juures 3. Priisöökla. Nendes tingimustes teatud biol. ajal avastab inimene "tee" tervisele." Retsept lõppes sõnadega: „Au ja rikkus sellele, kes avaldab selle tõe ajalehtedes." Kahjuks ei elanud kunstnik tänase päevani, mil selline jama hakkas ilmuma Eesti Ekspressis, millele kuulub küll rikkus, kuid au vast ikkagi mitte.

Ivan Makarov jagab Eesti rahva hea tervise retsepti. Gerli Tali foto

Aga muidu on igasugused haigused näiteks keskerakondlaste jaoks nagu Repsi saadikupuutumatus: Edgar Savisaar on kohtu poolt „tervislikel põhjustel" vabaks lastud ja sai veel rahagi, peatselt nägime me aga väetit meest üsna aktiivset seltsielu elamas ja uuesti ühiskondlikku vett sogamas. Või siis tund aega enne umbusaldamist haiguslehele jäänud keskerakondlasest endise Valga vallavanema Ester Karuse lugu, kes juba neljandat kuud teeb haigest peast valimiskampaaniat ja võidab omavalitsuste spordimänge mitmevõistluses, seljas särk Eesti Haigekassa logoga. Ega rohkem ja jultunumalt Eesti rahvale pähe istuda ei olegi võimalik, kus te seal maarahva kolu peal leiate veel kohta tolle Euroopa kultuuri klassika peale solvunud hindu kannikatele? 

Mäng käib nagu ikka ühte väravasse kambaka korras: EE „haigusloo" ilmumise päeval nimetas Andrus Kivirähk EPLis Henn Põlluaasa, nagu ikka Tootsi ja Teele kaasabil, „vaeseks Põlluaasaks", „mööda Eestit mõttetult tuuritavaks" mittetõsiseks presidendikandidaadiks, „onu Henniks" ja „lihtsaks meheks", kellele keegi on „kärbseid pähe ajanud". 

Ja sellise sarkastilise sõnadejoa tekitas üksainus asjaolu: Henn Põlluaas on aus eesti mees – ja äkki tahab ta Eesti presidendiks saada. See on šokk. Ei ole Põhja-Eesti panka tühjaks teinud, autorollotanud, härmatalutanud, Eesti pealinna rahast pooltühjaks lüpsnud, purjus peaga Toompeal romurallit korraldanud, külmkappide vahel ähkinud, ropendanud, valetanud ega oma võitluskaaslasi reetnud. Kiviräha pähe see tõesti ei mahu, sest seal peas on KK, kevad ja külmetushaigused.

Isiklikult minul pole enam kahtlustki selles, miks kestab kogu see salatsemine presidendikandidaatidega ja mõnede persoonide suitsukatteks kohvile kutsumine ning seejärel põhja laskmine, sest paralleelselt ilmuvad sülemeedias piinlikult rumalad ja piinarikkalt imalad ülistuslood Sinilinnust ja Päikesekuningast. Et viimasel hetkel saaks hüüda: no näete, kedagi teist pole ju. Kes siis veel?

Võimalik mitte ainult Venemaal.