"Miks on nii, et mind Rootsis sinna festivalile lubatakse. Ma polegi tõeline mees? Seisan siin masendunult üksinduses ja vaatan merele..." Foto: Nito/Bigstockphoto.com

Transsoolised aktivistid on vihased, et Rootsi esimese ainult naistele mõeldud muusikafestivali väravad on suletud üksnes bioloogiliste meeste ees – sellega tahetaks justkui mõista anda, et transsoolised mehed pole päris mehed.

Mäletatavasti on feminist Emma Knyckare avastanud ravi seksuaalsete rünnakute rohkenemise vastu Rootsis ning võtnud korraldada vabaõhufestivali, kus esinevad, kuulavad, valvavad, koristavad, toitlustavad jne üksnes naisterahvad.

Korraldajad teatasid, et võtavad kriitikat tõsiselt ja arutavad küsimust koheselt.

"Loomulikult on nad samavõrd isased," ütlesid nad.

Kohe aga juhiti korraldajate tähelepanu ka sellele, et "te olete varasemalt väitnud, et transsoolised mehed teavad, mis tähendab olla haavatav ja allasurutud, just nagu naised, ning peaksid seetõttu olema teretulnud."

Ja "mida siis teha ülejäänud meestega, kes me samuti haavatavad ja allasurutud oleme? Homoseksuaalsed mehed, mittevalged mehed? Ons nemad teretulnud? Ei mina teie loogikast aru saa. Mehed on mehed ja punkt."

Ka selle argumendi lubasid korraldajad korralikult läbi arutada.

Välistades vägistamisi: Rootsi saab "ainult naistele" rokifestivali