Praegu toimuv valitsuse vahetus on alatu poliittehnoloogiline operatsioon, mida viiakse läbi jagades avalikkusele valelikke selgitusi, ütles Varro Vooglaiule antud intervjuus Euroopa Parlamendi saadik ja EKRE juhatuse liige Jaak Madison.

Intervjuu esimeses pooles keskenduti küsimusele sellest, mida arvata olukorrast, kus EKRE osalusel toiminud valitsust ei õnnestunud kukutada ei valitsuse moodustamise ajast pidevalt seda rünnanud meedial ega ka opositsioonil koos Kersti Kaljulaiuga, ent kus lõpuks lõi selleks eeldused prokuratuuri ja Kaitsepolitsei poolt "pommi" lõhkamine päev enne viimaste aastate kõige olulisemat hääletust riigikogus.

Kõlama jäi seisukoht, et õiguskaitseorganid võlgnevad avalikkusele põhjaliku selgituse, miks oli vaja "pomm" lõhata just hetkel, kus see asetus täiuslikult abielureferendumi põhja laskmise teenistusse ning lõi ka Keskerakonnale mugava võimaluse kokkulepetest lahti öelda ja ebamugavaks osutunud koalitsioonist välja astuda.

Saate teises pooles pöörati pilk aga sellele, mis ootab Eestit ees olukorras, kus valitsust on moodustamas kaks end liberaalsena määratlevat erakonda, mis mõlemad kuuluvad ALDE ehk Euroopa liberaalsete parteide ühenduse ridadesse. Jaak Madisoni sõnul võib sellest ühendusest oodata halvimat, muu hulgas elementaarsete kodanikuõiguste ja -vabaduste koomaletõmbamise näol.

Millest täpsemalt juttu tuli, seda kuulake saatest.