Ajaloolane Jaak Valge. Foto: Veiko Vihuri

Ajaloolase Jaak Valge sõnul pole Euroopa fundamentaalsed probleemid – demograafiakriis – nn populistide väljamõeldis ning ei saa loota, et poliitiline vastuolu globalistliku ja rahvusliku ideoloogia vahel iseenesest globalismi kasuks laheneb.

Valge hinnangul hakkas vasak- ja paremskaala oma tähendust kaotama, kui vasakpoolsed loobusid majandusliku ja sotsiaalse võrdsuse eest võitlemisest ja keskendusid koos peavoolu parempoolsetega immigratsiooni ja vabakaubanduse soodustamisele ning multikultuursuse, feminismi ja homokultuuri propageerimisele.

“Rahvusriike pidid asendama supranatsionaalsed organisatsioonid nagu Euroopa Liit ja ÜRO, rahvusidentiteedi asemel peaks domineerima suurlinnaidentiteet, nagu pakuvad oma “Euroopa manifestis” Daniel Cohn-Bendit ja Guy Verhofstadt,” kirjutab Valge Eesti Päevalehes ja jätkab:

“Selle globalistliku ideoloogia mõju jõudis tippu Barack Obama teisel valitsusajal. Rahvuslust kui globalistliku ideoloogia vastandit hakati üha enam marginaliseerima ning selle protsessi juurde pidi vältimatult ja üha häbematumalt kuuluma demokraatia sisu ümbersõnastamine ja sõnavabaduse piiramise püüded. Donald Trumpi võit USA presidendivalimistel peegeldabki lääne ühiskonna vastuseisu globalismile, ehkki Trumpi enda edasine tegevus on peaaegu samasugune mõistatus kui Eesti presidendi oma.”

Euroopa Liidu institutsioonid eiravad Jaak Valge sõnul rände ja rahvastikuga seotud probleeme või püüavad demograafiakriisi lahendada immigratsiooni abil. Kuid eakate ülalpeetavussuhte 20. sajandi lõpu tasemel hoidmiseks rände abil vajaks Euroopa – arvestades asjaolu, et ka immigrandid vananevad – ajavahemikul 2000–2050 1,36 miljardit (!) immigranti.

Loe lähemalt siit.