Foto: BigstockPhoto

Eelmisel aastal saavutasime negatiivse rekordi: sündide arv oli madalaim alates 1919. aastast, misajast seda numbrit teame. Sel aastal purustame selle negatiivse rekordi uuesti ja järgmisest aastast jõustuv peretoetuste vähendamine kahandab sündimust veelgi, kirjutab riigikogu liige ja ajaloolane Jaak Valge sotsiaalmeedias.

Jaak Valge postitus tervikuna:

Statistikaameti andmete kohaselt on sündide arv eelmise aasta esimesel poolaastal 5810, selle aasta esimesel poolaastal 5311. Vähenemine 9%. Eelmisel aastal saavutasime negatiivse rekordi: sündide arv oli madalaim alates 1919. aastast, misajast seda numbrit teame.

Sel aastal purustame selle negatiivse rekordi uuesti. Ent järgmisest aastast jõustuv peretoetuste vähendamine kahandab sündimust veelgi.

Käesoleva aasta juuli seisuga oli meil Töötukassa andmetel 50 857 tuhat registreeritud töötut ning 4178 vaba töökohta, st 12,2 töötut ühe vaba töökoha kohta. Sellest halvem juulikuu näitaja oli viimati 2011. aastal.

Toona oli majanduskriisi lõpp, praegu algus.

Ent võimukoalitsiooni otsusel hakkab uuest aastast kehtima kõrgem käibemaksumäär ja hiljem tõusevad ka teised maksud, mis süvendavad majanduskriisi veelgi.

Võib-olla olen subjektiivne, aga ma ei oska tõesti välja mõelda ühtegi valdkonda, kus Kaja Kallase juhitud valitsused pole ebaōnnestunud.

Toimetas Markus Järvi