Turistid Tokyo Haneda lennujaamas 11. oktoobril 2022 Foto: Scanpix

Jaapan avas taas täielikult uksed turistidele pärast kahte aastat pandeemiaisolatsiooni.

Jaapan taastas paljude riikide kodanikele viisavaba sisenemise riiki pärast ühtesid maailma rangemaid piirikontrolle, mis pandeemia tõttu kehtestati, vahendab The Guardian. Ühtlasi lõpetati 50 000 inimese sisenemise piir ja ka nõue, et turistid tuleksid riiki ainult turismigruppidega. 

Jaapani peaminister Fumio Kishida loodab, et turism aitab turgutada majandust ja koos sellega tõsta jeeni väärtust, mis on viimase 24 aasta madalaimal tasemel. Kuid koroonapiirangud on jätnud oma jälje – puudu on majutusasutuste personalist ja teistest turismiga seotud töötajatest.

Käesoleval aastal on Jaapanit külastanud vaid pool miljonit külalist, samal ajal kui 2019. aastal oli see arv 31,8 miljonit. Langus on olnud kolossaalne. Jaapanit oli lubatud taas külastada alates 2022. aasta juulist, kuid seda turismigruppides ja koos saatjaga.

"Ma ei usu, et turismivaldkond pöördub kiiresti pandeemia eelsesse aega," sõnas ajalehele 120-st poest koosneva suveniiride ja kingituste poeketi Amina Collection president Sawato Shindo

Japan Airlines'i president Yuji Akasaka on mõnevõrra optimistlikumalt meelestatud. Jaapanisse minevatele lendudele tehtud broneeringud on kasvanud kolm korda, kuid Akasaka möönab, et pandeemiale eelnenud reisijate arv taastub alles kolme aasta pärast.

Toimetas René Allik