Hiljuti postitas 18-aastane homoseksuaalist inglise tudeng oma Facebooki lehelele pildid, mis kujutavad väidetava "homofoobse rünnaku" käigus talle tekitatud vigastusi. Pildid levisid Facebookis kulutulena teadmata arvu inimesteni. Nüüd on aga piltide autor olnud sunnitud tunnistama, et vigastused ei olnudki põhjustatud tema vastu toime pandud kuriteost, rääkimata "homofoobsest rünnakust".

Richard Kennedy, kes õpib Kesk-Lancashire'i Ülikoolis näitlejaks, tunnistas üles, et kogu tema esitatud lugu on väljamõeldis. Kennedy ülestunnistus järgnes sellele, kui politsei näitas talle turvakaamera videot, kust nähtus, et väljudes 26. veebruari varahommikul kell 3.30 homoklubist Evoque, kukkus ta näoga vastu kõnniteed.

Püüdes Facebookis kirjeldada temaga juhtunut "sügavalt ebainimliku homofoobse rünnakuna", kirjutas Kennedy oma vigastusi kujutavate piltide juurde:

"Selline on minu nägu pärast homofoobset rünnakut: neli hammast on läinud, mitte küll väljakukkunud, kui muljutud mu igemetesse ja põskedesse… mu nägu on paistes, mõlemad põlved on raskelt vigastatud ja mul on raskusi kõndimisega… Ja mis põhjusel seda kõike tehti? Minu kuradima homoseksuaalsuse pärast."

Sellega Kennedy veel ei piirdnud, vaid kordas oma lugu ka kohalikule ajalehele. "Kuulsin gruppi mehi karjumas minu suunas homofoobseid solvanguid," ütles ta ajalehele Blackpool Gazette.

"Järgmisel hetkel löödi mind kuklasse. Mind rünnati vägivaldselt üksnes minu seksuaalsuse pärast," selgitas ta. "Olin verega kaetud – minu näo peal trambiti nii, et hambad tungisid mu igemetesse. Võib juhtuda, et vajan mulle põhjustatud kahju parandamiseks kirurgilist lõikust. Absoluutselt häbiväärne on rünnata kedagi selle pärast, kes ta on."

"Kõik, mida ma soovin, on see, et inimesed oleksid niisugustest rünnakutest teadlikud ja teadvustaksid, et me ei tohi niisugust vägivalda ignoreerida. … Samuti soovin, et inimesed saaksid kasutada minuga juhtunud näitena [homoseksuaalide vastasest vägivallast]," ütles Kennedy ajalehele.

Politsei alustas juhtunu suhtes menetlust, olles saanud teate, et 26. veebruari varahommikul nähti kohaliku homoklubi lähistel noort üleni verist meest. Muu hulgas paluti juhtunule tunnistajaks olnud inimestel politseiga ühendust võtta. Vaadates aga turvakaamerate salvestusi avastasid politseinikud, et tegelikult komistas Kennedy homoklubist väljudes ja kukkus näoga vastu maad.

Ajalehe Daily Mail andmetel ütles politsei, et Kennedyle ei esitata pettuse ja politsei ressursside raiskamisega seonduvalt süüdistust. Politsei pressiesindaja sõnul usuvad politseinikud, et teatades juhtunust politseile, uskus Kennedy siiralt, et teda rünnati.

Uurija Paddy O'Neill ütles ajalehele Daily Mail: "Näitasime Kennedyle turvakaamerate videotelt, kuidas ta kukkus otse näoli vastu kõnniteed. Olles need videod ära vaadanud, tunnistab Kennedy nüüd, et tema vigastused on põhjustatud kukkumisest."

"Olles jälginud uurimist … julgen arvata, et tema kaebus esitati heas usus," selgitas uurija O'Neill.

Kennedy intsident sarnaneb 2012. aasta augustis USA-s Montana osariigis toimunuga, kui Joseph Baken väitis, et tema 22. sünnipäeval tungisid talle kallale kolm meest ning solvasid ja peksid teda.

Bakeni lugu hakkas Facebooki vahendusel kiiresti levima ning sellest sai üle-ameerikaline jututeema. Ometi esitasid õiguskaitseorganid süüdistuse hoopis Bakenile enesele valekaebuse esitamise eest, sest tuli välja video, millelt nähtus, et väidetav "homofoobiaohver" sai oma vigastused hoopis ebaõnnestunud salto tõttu, põrutades oma näo vastu kõnniteed.

Võib vaid oletada, kui palju samalaadseid homoseksuaalide vastu väidetavalt toime pandud "vihakuritegusid" jäävad tõendusmaterjali puudumise tõttu valena paljastamata.

Artikkel avaldati algselt portaalis LifeSiteNews.com