Maris Jesse Foto: kuvatõmmis err.ee lehelt

Endine sotsiaalministeerumi asekantsler Maris Jesse sõnas usutluses rahvusringhäälingule, et koroonatõend ei täida siseriiklikul kasutusel enam oma eesmärki, mis tal algselt oli: survestada inimesi rohkem vaktsineerima.

"Ühiskonnaelus saavad osaleda rohkem inimesed, kes on kuue kuu jooksul koroona läbi põdenud või vaktsineeritud ehk teatud inimestele on tehtud ühiskonnas osalemise piirang," konstanteeris Jesse praeguste piirangute olemust.

"Valitsusel oli seda piirangut kehtestades ka käitumise mõjutamise eesmärk, et motiveerida inimesi rohkem vaktsineerima ja aidata langetada seda vaktsineerimise otsust. See oli juba kohe teada, et kui me räägime eelkõige potentsiaalselt haiglaravi vajavast riskigrupist, siis nende vaktsineerimisotsust see tõendi alusel kinno või kohvikusse minek ei mõjuta. Need on valdavalt erinevad earühmad," selgitas Jesse piirangute tagamaid. 

"Tõendi alusel ühiskonnaelus osalemise piiramine ei pruugi täita eesmärki sellisel kujul," tõdeb endine tervisevaldkonna asekantsler koroonapassi kasutuse vähest väärtust hetkeolukorra valguses. 

"Riikidel, kes on teinud vaktsineerimise kohustuslikuks, on poliitiliselt suuremad motiivid karmimatest tõendireeglitest kinni pidada,"  kommenteeris endine tippametnik koroonareeglite seotust lisaks tervishoiule ka poliitikaga. 

Toimetas René Allik