Ungari parlamendi hoone Budapestis. Foto: Veiko Vihuri

Jordan Petersoni sõnul pole ta kuskil maailmas kohanud parimat perepoliitikat kui Viktor Orbáni juhitud Ungaris.

Videotaskuhäälingu saates, millest võtsid lisaks Petersonile osa Hollandi jurist, ajakirjanik ja konservatiivne ühiskonnategelane Eva Vlaardingerbroek ning Saksamaa talunik Anthony Lee, tuli Euroopa põllumeeste "ülestõusu" kõrval jutuks ka Ungari perepoliitika.

Kanada psühhiaatri sõnul on Orbán kahtlemata Euroopas üks edukamaid konservatiivseid poliitikuid ja seda hoolimata asjaolust, et teda korporatiivse meedia ning ühispartei poliitikute poolt lakkamatult "deemonina esitletakse". Tema kogemuste kohaselt on "asjad Ungaris" märkimisväärselt paremini kui võib jääda mulje riigi peaministri poliitikate ümber külvatud hirmust.

Peterson kirjeldab: 

"Ma pole mitte kusagil mujal näinud midagi samaväärset, mis sügavuselt oleks võrreldav Ungari perepoliitikatega. 

Naised vabastatakse eluks ajaks vastavalt laste arvule tulumaksust. Selline lahendus aitab tasandada seda ebavõrdset koormat, mida nad peavad seoses lastega kandma.

See on SUURENDANUD (Petersoni suured tähed) naiste osa tööjõuturul.

Ungarlastel on sel viisil õnnestunud vähendada sündimata laste tapmist ning peatada sündimuse vähenemine."

Vlaardingerbroeki sõnul nii tema kui tema tuttavad, kes Ungaris käivad, tunnevad seal, nagu nad saaksid ometi kord "vabalt hingata". "Ungaris on kõik kenasti ja nii nägi [vana] Euroopa välja viiskümmend, mõnes riigis kolmkümmend aastat tagasi. Mina, 27-aastasena, olen väga pahane, et ma pole mitte kunagi kogenud Euroopat turvalise ja toimivana. Normaalsena. Nii, nagu ma näen, kuidas on asjad näiteks Budapestis. Ma olen üles kasvanud hirmuga minna pimedas õue. Selline olukord [vanas Euroopas] pole tekkinud mingi loodusõnnetuse tõttu, vaid põhjusel, et võimul olevad inimesed on teinud innukalt valesid otsuseid."

Toimetas Karol Kallas