Avaliku võimu poolt Jõulutunneli kaudu laste elu päästmiseks ja nende ravimiseks annetuste kogumine on sügavalt kahepalgeline olukorras, kus see sama võim kasutab maksumaksjatelt ära võetud raha igal aastal tuhandete laste tapmiseks emaüsas, osutab Objektiivi toimetus juhtkirjas.

Igal aastal viib riigimeedia detsembrikuu lõpus läbi Jõulutunneli nime kandva heategevusliku annetuskampaania, millega kutsutakse inimesi toetama laste elu päästmiseks vajalike meditsiiniseadmete soetamist või haigete laste ravimist ja nende eest hoolitsemist.

Eraldi võetuna on niisugusel eesmärgil annetuste kogumine igati suuremeelne. Raskem on aga niisugust praktikat mõista teadmises, et see sama riigivõim, mis kutsub inimesi laste elu päästmiseks ja nende ravimiseks annetusi tegema, rahastab igal aastal tuhandete laste tapmist emaüsas.

Niisugusest olukorrast vaatab vastu raskekujuline kahepalgelisus ja sügav moraalne väärastumine.

Abordi tegemine 14. nädalal. Illustratsioon: Abort.ee

Ühelt poolt kannab avalik võim inimeste ette astumiseks humaansuse ja hoolivuse maski, kutsudes kodanikke kaastundele apelleerides lastele abikätt sirutama. Kui rambivalguse möödudes mask eest võetakse, siis paljastub aga selle sama võimu kuri ja inimvaenulik pale.

Kaksikmoraali murdmiseks teeme riigivõimule lihtsa ettepaneku.

Näide Jõulutunneli annetustekogumisest. Laste sünnieelseks tapmiseks annetusi ei koguta – seda rahastab Vabariigi Valitsus, sõltumata abordi põhjusest.

Nimelt, korraldagem edaspidi asjad nii, et avalik võim kasutab kodanikelt maksudena ära võetud raha mitte laste tapmise rahastamiseks, vaid nende elu päästmiseks ja nende ravimiseks. Jõulutunnelis võiks aga kutsuda Eesti rahvast andma oma annetustega panust selleks, et maksta kinni igal aastal tuhandete laste tapmine nende emade üskades. Rääkigem Jõulutunnelis endiselt selguse ja detailsusega, mida abort endast kujutab ja selgitagem inimestele vajadust sellele rahaliselt õlg alla panna.

Loomulikult ei kavatse keegi seda ettepanekut tõsiselt võtta, sel lihtsal põhjusel, et laste elude päästmiseks on palju lihtsam inimeste kaastunnet äratada kui laste tapmiseks. Ometi oleks ette pandud lahendus aus ja aitaks mõista, et sündimata laste tapmises ei ole tegelikult mitte midagi niisugust, millele oleks kohane maksumaksjate raha kasutada – just samal põhjusel, miks pea keegi ei tahaks selleks oma raha annetada.

Riigimeedias laste elu päästmiseks üleskutsete esitamine on küüniline ka teadmises, et avalik võim kasutab maksumaksjate raha ka mitmesugusteks muudeks küsitava väärtustega sammudeks. Näiteks võiks langetada otsuse, et enne, kui kõik laste ravimiseks vajalikud meditsiiniseadmed pole soetatud ja muud haigete laste eest hoolitsemiseks vajalikud vahendid tagatud, ei kasutata sentigi maksumaksjate raha ei parteidele rahastamiseks ega ka immigrantide majutamiseks.

Parteidele toetuste maksmiseks või uute pagulaskeskuste rajamiseks annetuste kogumine on ühtlasi ideed järgmiste Jõulutunnelite sisustamiseks.

Foto: Pepsona/Bigstockphoto.com

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!