Mitmed sotsialistid on andnud mõista, et Eesti pole maailmavaatelistes küsimustes iseseisev riik ning et pahemliberaalselt Joe Bidenilt oodatakse Kentmanni tänava saatkonna kaudu sekkumist ka abielureferendumi teemasse. Sellele tuleb otsustavalt vastu astuda. Eesti riigis peavad otsuseid langetama Eesti Vabariigi kodanikud, nende poolt seaduslikel valimistel valitud parlament ja selle baasil moodustatud valitsus, tõdeb Objektiivi toimetus juhtkirjas.

USA presidendivalimistel pole tänini selgunud võitjat ning arvestades tõsiseid kahtlusi valimiste võltsimises demokraatide kasuks ja eesseisvaid kohtulahinguid, pole sugugi võimatu, et tuleva aasta jaanuaris jätkab presidenditoolil hoopis Donald Trump.

Hoolimata sellest on liberaalse peavoolumeedia isehakanud presidendikuulutustele jõudnud jõuliselt reageerida mitmed Eesti sotsialistid, kes tunnistavad kaudselt või otseselt, et Eesti pole maailmavaatelistes küsimustes iseseisev riik ning et pahemliberaalselt Joe Bidenilt oodatakse Kentmanni tänava saatkonna kaudu jõulist sekkumist Eesti siseasjadesse, nii nagu see oli tavaks Obama administratsiooni ajal. 

Eelmistel presidendivalimistel põrunud ja seejärel sotsialistidega liitunud Marina Kaljurand tunnistas oma sotsiaalmeedia postituses ühemõtteliselt, et tema ootab Kentmanni tänavalt ei midagi vähemat, kui EKRE ja teiste konservatiivide suu sulgemist.

"Bideni administratsioon teeb ära selle, millega Keskerakond ja Isamaa ei saa hakkama – suukorvistab EKRE," hõiskas Kaljurand Facebookis peale meedia-poolset Bideni presidendikskuulutamist, millel ei pruugi reaalsusega olla palju pistmist. Kui Mart Helme valitsusest lahkus, omistas Kaljurand au ei kellelegi muule kui Bidenile, keda pole ükski põhiseaduslik institutsioon USAs veel presidendivalimiste võitjaks kuulutanud: "Ja ongi Helme vanem läinud. 1:0 Bidenile. Huvitav, kui palju võtab aega, et kõik EKRE ministrid on valitsusest läinud," õhkas Kaljurand Bideni suunal.

Sama retoorikaga tuli lagedale ka sotsialistide peamees Indrek Saar, kelle arvates tekitavat referendum selle üle, kas abielu on mehe ja naise vaheline liit, küsimusi Eesti liitlastes, pidades silmas eelkõige USAd. "Arvestades, et valitsuse üks osapool on jätkuvalt EKRE, kelle juhtimisel kavandatakse läbi viia referendum, mille eesmärk on vähemuste õigusi piirata, oleme jätkuvalt hädas. On selge, et sellega tehakse paljudele inimestele haiget ja aetakse peresid tülli. Lisaks tekitab vähemuste õiguste piiramiseks referendumi korraldamine meie liitlastes vähemalt sama palju küsimusi, kui Mart Helme äsjased avaldused USA suunal," ütles Saar. 

Me ei hakka siinkohal argumenteerima Saare esimese väite vastu, nagu kujutaks perekonnaseaduses tunnustatud loomulik abielu mehe ja naise vahel ning selle reaalsuse kinnituseks korraldatud referendum endast üritust "piirata vähemuste õigusi". See absurdne väide kuulub referendumi vastaste pahemliberaalide standardvarustusse ja enne rahvahääletust jõuame tulla selle juurde korduvalt tagasi.

Siinkohal väärib aga märkimist kergekäelisus ja ülbus, millega sotsialistid loovad õhkkonda, nagu poleks Eesti Vabariigi seadusandlik koda, ministrid ja meie maa kodanikud olulises siseriiklikus küsimuses ehk antud juhul selles, kus ja kuidas me määratleme oma riigis abielu, vabad, vaid selline otsus peaks sõltuma "liitlassuhetest" USA presidendiga, kes pole siiamaani veel valimisigi võitnud. See on ühemõtteliselt skandaalne väide, mis annab ridade vahelt tunnistust poliitilise ešeloni harjumuspärasest hoiakust, et Kentmanni tänavalt tulevad suunised mitte üksnes geopoliitilistes küsimustes, vaid ka kesksetes maailmavaatelistes teemades kuuluvad täitmisele.

Me mäletame veel väga hästi, kuidas 2014. aastal rääkis tollane USA asepresident Biden, et "homoõigused" pidavat kuuluma meie aja kõige olulisemate kodanikuõiguste hulka ning need tuleb end tsiviliseerituks hindavatel riikidel seada olulisemale kohale kui kohalikud tavad ja traditsioonid. Sellest doktriinist lähtuvalt toetas USA saatkond kooseluseaduse läbisurumist, survestades koos paljude teiste maade saatkondadega Eesti parlamenti langetama otsuse vastu rahva enamuse tahet. Me mäletame ka president Ilvese korduvaid väljaütlemisi, et kooseluseaduse läbisurumine on hädavajalik "liitlassuhete" hoidmiseks USAga.

Sotsialistid on nüüd taaskord tulnud aastate taguse kaardiga Eesti sisepoliitika mängumaale, asudes survestama pelgalt meie enda rahva pädevuses oleva küsimuse otsustamist välispoliitiliste argumentidega. See näitab, kui südamelähedane on nendele orjameelsusest tulenev poliitiline kultuur, mille järgi peaks isegi sedavõrd elementaarsed sisepoliitilised vaidlused, nagu seda on abielu määratlus, olema suunatud ja juhitud rahvusvahelise üldsuse ja USA välispoliitika poolt.

Sellisele retoorikale tuleb otsustavalt vastu astuda, tunnistades tõde, et Eesti riigis peavad otsuseid langetama Eesti Vabariigi kodanikud, nende poolt seaduslikel valimistel valitud parlament ja selle baasil moodustatud valitsus, sõltumata sellest, kas USA presidendiks on Donald Trump või Joe Biden. Vastupidised osutused viitavad põhiseaduse aluspõhimõtete hülgamise ja seega de facto riigireetmiseni.