Pentus ja Kallas. Fotokollaaž: Objektiiv

"Mul on ühelt poolt kahju, et Keit läheb, aga teisalt hea meel, et ta saab end tõestada ka Euroopa kontrollikojas," tõdes peaminister Kaja Kallas kommenteerides Keit Pentus-Rosimannuse tagasiastumist rahandusministri ametist.

„Keit Pentus-Rosimannuse ametiaeg rahandusministrina on langenud keerulisse kriisiperioodi, kus on tulnud kokku panna lausa neli eelarvet ja lisaks riigieelarvestrateegiad. Keerulised ajad on Keidule andnud võimaluse tõestada end silmatorkava töövõime ja vastutustundega nii riigirahanduse poliitilise juhi kui eksperdina," leiab Kallas.

"Keit on olnud väärtuslik meeskonnaliige. Mul on ühelt poolt kahju, et Keit läheb, aga teisalt hea meel, et ta saab end tõestada ka Euroopa kontrollikojas. Soovin Keidule edu kandideerimisel ja jõudu üleeuroopalise finantsdistsipliini eest seismisel," ütles peaminister.

Uue ministri nime teeb Kallas teatavaks kohe pärast seda, kui reformierakonna juhatus on kandidaadi oma tänasel koosolekul kinnitanud.

Pentus-Rosimannus jääb rahandusministri ametikohustusi täitma kuni uue ministri ametisse astumiseni.

Ministri nimetab ametisse vabariigi president pärast peaministrilt vastava ettepaneku saamist. Uus minister astub ametisse ametivande andmisega riigikogu ees.

Toimetas Markus Järvi