Reformierakonna esimees Kaja Kallas. Foto: Egert Kamenik/Wikimedia Commons

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase sõnul väärib peaminister Jüri Ratas tunnustust seisukoha eest, et Eesti peaks liikuma kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmise suunas.

"Kooseluseaduse lõpuni valmis tegemine on samm, mida Eesti vajab. Teame, et Keskerakonna tänased valitsuspartnerid ei toeta vähemuste õiguste eest seismist. Seega võiks kooseluseaduse küsimuses teha Riigikogus koalitsiooniülest koostööd," kirjutas Kallas sotsiaalmeedias.

Reformierakonnal, Keskerakonnal ja sotsiaaldemokraatidel on Kallase sõnul riigikogus piisavalt tugev positsioon, et "kaitsta liberaalseid väärtusi ja tõrjuda äärmuspopulistide algatusi."

"Ühtlasi saab opositsioon Keskerakonnale ulatada abikäe abielu teemalise rahvaküsitluse nurjamiseks. Pall on Keskerakonna käes! Loodame, et kooseluseaduse rakendusaktide algatajate hulka tuleb ka Keskerakonna saadikuid," märkis Kallas.

Ratas ütles eile Delfile antud intervjuus, et Eesti ühiskond vajab kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmist, et selles küsimuses saabuks õigusselgus.

Toimetas Jaanus Vogelberg