Foto: Bigstockphoto

Vandeadvokaat Karmen Turk sõnas ERR-i saates „Ringvaade" Kaja Kallase abikaasa Arvo Halliku poolt professor Valdar Parve vastu esitatud kahjunõuet kommenteerides, et toimumas on järjest suurem väljendusvabaduse piiramine.

Turk tõi välja, et Parve ja Halliku juhtumis pole tegelikult õiguslikult võttes üldse tegemist faktiväitega Parve poolt. Seetõttu ei saa Parve arvamust lugeda valeks faktiväiteks, nagu Hallik püüdis näidata, ja tõdes, et tõenäoliselt ei oleks kohus Halliku tsiviilhagi rahuldanud .

Vandeadvokaat märkis, et lihtsal inimesel on kohtus keeruline mõjuvõimsa perekonna liikme vastu võitu saada. „Väga raske on vaielda kohtus, kui osapooled on äärmiselt ebavõrsed," tõdes Turk. 

Turk osutas sellele, et toimumas on liikumine väljendusvabaduse piiramise suunas. „Ega meil sellist seadust nagu väljendusvabaduse seadus ei ole. Väljendusvabadus on nii nagu ta on. Kõik, mida me [seadusandlusega] juurde loome, see pigem piirab ja kitsendab seda ala, kus me olla saame," märkis Turk, viidates nn vaenukõne sätte menetlusele riigikogus ja ka kohtumenetlustele, kus haginõuete rahaline summa muutub aina suuremaks. 

Toimetas René Allik