Donald Trumpi sarjamiseks leiutavad läänemaailma progressiusklikud uusi sõimusõnu ja üritusele aitab kaasa Eesti strateegilise kommunikatsiooni löögiüksus Propastop, kirjutab Karol Kallas.
Propastop on kaitseliidu vabatahtlike ühendus, mis tegeleb asjaosaliste sõnul "Eesti vastase propaganda paljastamisega". Paistab, et kui üks maailma tähelepanuväärsemaid ettevõtjaid Elon Musk nõustab Donald Trumpi, siis on see kuidagi seotud Eesti vastase propagandaga.
Ameerika Ühendriikide progressistid mõtlesid Trumpi, Muski ja teiste progressiusu ajuhaiguse käes mitte vaevlevate ettevõtjate koostöö halvustamiseks välja uuskeelse sõna "broligarchy", mis peaks tähendama korruptiivse liidu moodustanud ülirikaste "semude" võimu.
25. novembril kuulutas Propastop välja sõnavõistluse, milline võiks olla sõna "broligarchy" eestikeelne vaste. Sõnavõistluse põhjendusena esitavad kaitseliidu vabatahtlikud mitmes ingliskeelses pahemäärmuslaste väljaandes ilmunud artiklid.
Üks on näiteks Atlanticus ilmunud sotsioloog Brooke Harringtoni artikkel "Broligarhid tahavad teha asju omamoodi", milles Trumpi, Muski ja mitmete teiste miljardäride koostööd nimetatakse "demokraatia vaenamiseks".
Teiseks on Ühendkuningriigi "Pravdas" ehk Guardianis ilmunud artikkel "Kuidas jääda ellu broligarhia tingimustes: kakskümmend õppetundi eluks tõejärgses maailmas".
Enne sõnavõistluse väljakuulutamist pöördus Propastop "broligarchy" tõlkimise küsimusega Eesti Keele Instituudi poole, mille eksperdid arvasid, et täpset vastet on "keeruline leida" ja soovitasid kasutada kas mugandust "broligarhia" või omakeelsemat "semugarhia".
Kaastekst
Nii, nagu osutatud artiklite autoritel, puudub ka Propastopi inimestel ilmselt pea igasugune kaasteksti ja iseenda tundmise ning tajumise võime.
Kui selline asi kui semugarhia on üldse olemas, siis on see läänemaailma anastanud ühispartei korporatistlik süsteem, mille kohta saab pikemalt lugeda Objektiivis ilmunud Joel Kotkini ülevaatest. "Ülirikkad on omaks võtnud progressiusu kolmainsuse roojased õpetused: usu kliimamuutuste toel saabuvasse maailmalõppu, usu süsteemsesse rassismi ja "rassiõiglusesse" ning fanaatilise sooideoloogia," leiab autor muude asjade hulgas.
Värviliste revolutsioonide ettevalmistamist rahastab Soroste vabaühenduste tööstus, kes on samuti USA Demokraatliku Partei suurimad toetajad. Mis on põhjus, miks progressistid pistavad näiteks alati uluma, kui mõni riik, nagu Ungari või Gruusia, kehtestab välisagentide seaduse.
Demokraat-miljardär Michael Bloomberg tahab saada presidendiks, ta oli New Yorki linnapea ja on Demokraatliku Partei suurtoetaja.
Mark Zuckerberg "toetas" 2020. aastal Ameerika Ühendriikide valimiste läbiviimist 400 miljoni dollariga.
Blackrocki agendid on demokraatide valitsuse kõrgetel positsioonidel ja nimetatud varahaldusettevõtte juhtkond aitab demokraate.
Bill Gatesi sõna maksab nii Maailma Terviseorganisatsioonis, Ameerika Ühendriikide toidu- ja terviseametis kui rahvatervisetööstuses. Gatesite sihtasutus on üks suuremaid tsensuuritööstuskompleksi rahastajaid, mille osaks on näiteks Guardian.
Ameerika Ühendriikide ühe progressistlikuma väljaande, ehk demokraatide hääletoru, Atlantic omanik on Steve Jobsi miljardärist lesk Laurene Powell Jobs. Teine samasugune äärmuslaste väljaanne Washington Post kuulub Jeff Bezosile.
Kui Eestisse vaadata, siis puhas "semugarhia" näide on kohalik mõttekoda-vabaühendus SALK. Lääne poliitilise MTÜ-tööstuse "parimate praktikate" järele püsti pandud organisatsioon kaasab kohalikke tehnoloogiavaldkonna (Bolt, Skype, Wise, Nortal jne) "semusid", kelle raha, suhete ning oskusteabe toel sai võimule tänane kohutavalt asjalik Eesti valitsus.
Projektsioon
Psühholoog Sigmund Freud mõtles välja vaimuhäire "projektsioon". Lühidalt kujutab nimetatud hälbinud vaimne seisund olukorda, kus iseenda probleemidest üritatakse vabaneda neis teiste süüdistamise kaudu. Kõige suuremaks ohuks Ameerika Ühendriikide demokraatiale pole mitte Trump, vaid süvariik ja Demokraatlik Partei selle tänasel kujul. Või Eesti demokraatiale mitte EKRE, vaid ühispartei, süvariik ja nende stratkommarid.
Uuskeel
"Semugarhia" on uuskeel. George Orwell arvas uuskeele kohta: "Revolutsioon on täielik, kui keel on täiuslik. Uuskeel on ingsots ja ingsots on uuskeel."
Orwell alustab "Uuskeele põhialuste" selgitamist: "Uuskeel oli Okeaania ametlik keel ja see oli loodud selleks, et rahuldada ingsotsi ehk inglise sotsialismi ideoloogilisi vajadusi. 1984. aastal ei olnud veel kedagi, kes oleks kasutanud uuskeelt ainsa suulise või kirjaliku suhtlemisvahendina. Selles keeles olid küll kirjutatud "Päevalehe" juhtkirjad, aga see oli tour de force, millega sai hakkama üksnes asjatundja. Eeldati, et uuskeel tõrjub vanakeele (ehk normeeritud inglise kirjakeele) lõplikult välja nii umbes aastaks 2050. Seni aga tugevnes tema positsioon pidevalt ja kõik Partei liikmed püüdsid oma igapäevases kõnes kasutada järjest rohkem ja rohkem uuskeele sõnu ja grammatilisi vorme."
Propastopi kohal lasub sotsialismi kahtlus ja see lubab "broligarchy" parimaid eestikeelseid vasteid tasustada "väärika auhinnaga".
Uut sõna "broligarchy" vasteks eesti keeles tõenäoliselt vaja ei läheks. "Jõugukraatia" või "semukapitalism" (inglise keeles "crony capitalism") on pika ajaloo ja suhteliselt välja kujunenud tähendusega sõna(d), mis tähistavad üpris täpselt korporatistliku riigikorra olemust ja sobivad nii Avatud Ühiskonna ja Gatesite Sihtasutuste kui SALK-i tegevuse kirjeldamiseks. "Broligarchy" on ainult Trumpi, Muski ning teiste kvaliteet-konservatiivsete vaadetega ettevõtjate sõimamiseks mõeldud sõna.