Kas Obama kavatseb riigist põgeneda, kui valimised võidab "vale" kandidaat? Foto: Kevin Lamarque, Reuters/Scanpix

Valge Maja pressiesindaja Josh Earnesti sõnutsi peab president Barack Obama viimastel nädalatel väsimatult kampaaniat “tagamaks, et keegi ei peaks lahkuma maalt valimistulemuse tõttu, mida President ei toeta.”

Kas Obama kardab, et Donald Trumpi võidu korral – kes on tõotanud “kuivendada soo Washingtonis” – võib uurimise ja kohtuliku karistuse alla langeda ka tema, küsib TruNews.

Ajakirjanikud küsisid Earnesti käest, kas Obama lahkub riigist, kui Trump presidendiks valitakse. “Ta teeb väga kõvasti tööd tagamaks, et keegi ei peaks lahkuma maalt valimistulemuse tõttu, mida President ei toeta,” selgitas pressiesindaja.

Obama omakorda ütles selsamal päeval Hillary Clintoni kampaaniakoosolekul: “Tehke kõik [selleks], et ta suurelt võidaks. Saatke välja sõnum selle kohta, kes me rahvana oleme, saatke selge sõnum selle kohta, mille eest Ameerika seisab.”

Ta toonitas: “Ma peame võitma suurelt. Me peame võitma suurelt. Me ei tohi lihtsalt [võitu] kuidagi välja pigistada – eriti, kui see teine vend (guy – ingl. k.) on juba hakanud nurisema, et mäng on ära rihitud.”

Mängu “rihtimise” kohta koguneb aga järjest enam tõendeid. Lisaks WikiLeaksi leketele on teinud muljetavaldava töö uuriva ajakirjanduse projekt Veritas.

Siinkohal toome veelkord lugejateni nende poolt tänaseks avaldatud kolm videot valimistulemuste võltsimisest (artikkel jätkub pärast videoid):

Samal ajal, kui Trumpi kampaaniakoosolekutele võib keset tööpäeva koguneda kümme kuni kakskümment tuhat inimest ning paljud ei pääse sisse, on Hillary Clintonil olnud raskusi koolivõimlate täitmisega. Vahel on võimlad jagatud eesriidega pooleks, et paremat muljet jätta.

Pressi jaoks tehakse valdavalt pilte Hillary taga seisvate fännidega, pooltühjade saalide ja aulate näitamist välditakse. Kahtlustatud on ka videomontaaže.

Äsja pälvis tähelepanu Hillary asepresidendiks kandideeriva Tim Kaine’i kampaaniakoosolek demokraatide “kantsis” West Palm Beachis, Floridas, kuhu kogunes mitu inimest – umbkaudu 30.