"Märgid" näitavad, et 2024. aastal tulevad olümpiamängud Pariisis, st Euroopa Liidus. Prantsuse president Emmanuel Macron poseerib oma teisel ametisoleku päeval Rahvusvahelise Olümpiakomitee esindajatega. Foto: Scanpic

Euroopa Liidu ametnikud ja nende liitlased võivad kasutada tõenäoliselt Pariisis toimuvaid 2024. aasta olümpiamänge selleks, et konsolideerida keskvõimu ning süvendada "solidaarsust" blokis – kuni selleni välja, et medalite üleandmisel lehviks ka Euroopa Liidu lipp.

Kavalt sel nädalal katte eemaldanud Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ütles, et Euroopa Liidu sportlased "võidavad kui eurooplased" ning peaksid seepärast esindama oma saavutustega kogu liitu.

"Mida me oleme üritanud teha, on näha Euroopa lippu lehvimas olümpiamängudel riigilippude kõrval ning me tahame võita olümpial kui eurooplased," ütles Tajani ajakirjanikele.

"Nii et see on miski, mille kallal me rahvuslike föderatsioonidega töötame," jätkas Tajani.

"Loomulikult tahame me näha seal Prantsuse lippu, riigilippe, aga me tahame selgitada, et aasta 2024 puhul on tegemist Euroopa kandidatuuriga."

Ja "kõik teavad, et Pariis edastab Euroopa Liidu kohta hea kuvandi," sedastas Tajani.

Juba Rio olümpia puhul avaldas Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamenti oma peamiste klientidena esitlev Saksa PR-firma medalite edetabeli, mille tipus troonis Euroopa Liit.

Loe lähemalt siit.

Macron startis: tahab Pariisi olümpiat