Käsitöö ehk kuidas Google otsingutulemusi toimetab

Breitbartile on lekitatud Google’i sisevestlused, mille valguses sekkuvad töötajad regulaarselt käsitsi videoplatvormi YouTube otsingutulemustesse.

Nimekirju, mille alusel otsingutulemusi käsitsi töödeldi, on ühe töötaja kinnitusel “tonnide kaupa.”

Musta nimekirja oli muuhulgas kantud sellised terminid nagu “abort” ning Iiri abordireferendumiga seotud teemad.

Ühe allika andmetel tõi diskussiooni algatanud tarkvarainsener esile muutuse otsingutulemustes pärast seda, kui ajakirjanik vasakpoolsete vaadetega väljaandest Slate päris aru elupooldavate videote rohkuse ja nähtavuse kohta YouTube’is, misjärel Google sekkus käsitsi ning asendas kümne esimese otsingutulemuse seas elupooldavad videod aborti toetavate videotega.

“Slate’i autor ütles, et ta oli esitanud kaebuse eelmisel reedel ja siis nägi erinevaid otsingutulemusi [juba] enne, kui YouTube talle esmaspäeval vastas,” kirjutas Google’i töötaja.

“Ja ennäe!” jätkab ta, tuues välja, et muutus viidi sisse sellesama reede öösel vastu laupäeva kl 3.17.

Üks teine vestluses osalenud töötaja tähendas, et “me oleme vist üsna innukad kohendama oma otsingutulemusi vastavalt vasakpoolsete ajakirjanike sotsiaalsele ja poliitilisele agendale.”

Toimetas Urho Meister

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA