Mett moka peale: president Kersti Kaljulaid kingib Prantsusmaa presidendile Emmanuel Macronile purgi Eesti mett. Foto: Scanpix

Euroopa Liit on Eesti vabaduse ja iseseisvuse peamine garantii, ütles president Kersti Kaljulaid Tallinna ELi tippkohtumisele saabunud Prantsusmaa presidendile Emmanuel Macronile.

Eesti ja Prantsuse presidendi kohtumise põhiteemadeks olid kahe riigi koostöö julgeoleku- ja IT-valdkonnas ning Euroopa Liidu tulevik ja võimalikud reformid.

“Prantsuse sõdurid seisavad täna kõrvu meie meestega Tapal, nende hävitajad on valvanud ja valvavad ka edaspidi meie õhuruumi, me osaleme koos missioonidel Aafrikas. On vähe riike, kellega meie koostöö ühiste väärtuste eest seismisel ja julgeoleku tagamisel on nii tihe,” ütles president Kaljulaid.

“Euroopa Liit on meie vabaduse ja iseseisvuse peamine garantii, sestap on meie huvi, et see ühendus oleks võimalikult tegus ja ühtne. Meie jaoks ei tähenda EL mitte ainult majanduslikke võimalusi, vaid kuulumist ühisesse väärtusruumi. Me toetame neid reforme, mis muudavad ELi tugevamaks,” vahendab presidendi kantselei Kersti Kajulaidi sõnu.