Briti prints William (vasakul) saatmas oma poega prints George'i tema esimesel koolipäeval käesoleva aasta 7. septembril. Väike poiss vajab palveid, et olla kaitstud aktivistide needuste eest. Foto: Scanpix

Anglikaani kirikus leiba teeniv Kevin Holdsworth palub, et rahvas palvetaks, et kui pisike prints George kord suureks sirgub, osutuks ta olevat homoseksuaal.

Holdsworth valutab südant selle pärast, et "homoabielu" ei võta kirikus piisavalt vedu, ning agiteerib ise anglikaane avatusele nagu jaksab.

Kuid "kui inimesed ei taha sellisel viisil agiteerida, on neil Inglismaal teine unikaalne variant, mis oleks palvetada oma südame salasopis (või avalikult, kui nad julgevad), et Jumal õnnistaks prints George'i, kui ta suureks kasvab, armastusega mõne kena härrasmehe vastu," kirjutas aktivist oma blogis.

"Kuninglik laulatus lahendaks asjad märkimisväärse kergusega, kuigi meil tuleb seda sündmust võibolla 25 aastat oodata. Kes teab, ehk see sünnib varem, kui asjad ehk kuidagi teisiti lahenevad?"

Endine kuninganna kaplan Gavin Ashender kirjutas selle peale, et "teoloogiliselt võrdub selline [palve] needusega."