Inimene 26. juunil Madridi uulitsail "uhkuseasju" müütamas. Foto: Scanpix

Madridi politsei mitmekesisuse, erinevuse ja kirjususe eriüksus on üleilmse LGBT-uhkuse ürituse ajal ööpäevaringses valves, et igale vihakuriteo kaebusele kärmelt reageerida.

Endise kommunisti-aktivisti ning nüüd Madridi linnapea ametit pidava Manuela Carmena poolt mullu asutatud eriüksus on paigutanud oma kaadri positsioonidele mööda uhkeldamise marsruute, et teha tegemist “kõikvõimalike teadetega intsidentidest ja kõikvõimalike kaebuste või päringutega, mis on seotud LGBT-asjadega.”

Üksuse juht Angel Rabadán rõhutab, et Madridi näol on tegemist “avatud linnaga, mis on tolerantne kõikide inimeste, uskude ja veendumuste suhtes.”

Ta selgitas samuti, et tema üksuse töötajad jagavad uhkeldamist uudistama tulnud inimestele infolehti nii hispaania kui inglise keeles.

Uhkeldamine kestab Madridis 23. juunist kuni 2. juulini.

Konservatiivse portaali Actuell andmetel on linnavalitsus kutsunud tervishoiuasutusi paraadi vältel eelisjärjekorras teenindama suurüritusega seotud patsiente.

Samal ajal on Madridi kristlased vihased, et meer on määranud oma kirjususpolitsei üksused kaitsma vihakuritegude eest linna mošeesid – pööramata vähimatki tähelepanu nende kogunemiskohtadele, mida rünnatakse ridamisi.