Ülenkohtunik Brett Kavanaugh tseremoniaalne ametisse vannutamine Valges Majas 8. oktoobril 2018. Foto: Scanpix

Ühendriikide justiitsministeerium ja Föderaalne Juurdlusbüroo on algatanud USA senati õiguskomisjoni palvel uurimise naise vastu, kes süüdistas kohtunik Brett Kavanaugh'd enda vägistamises, kuid tunnistas hiljem, et mõtles kogu loo välja, et takistada tema valimist USA ülemkohtu kohtunikuks, vahendab Breitbart.

Brett Kavanaugh ülekuulamise vältel USA senati õiguskomisjonis tema ametisse kinnitamiseks saadeti demokraadist senaatorile Kamala Harrisele anonüümne kiri varjunime "Jane Doe" taha peituvalt isikult, kes elab väidetavalt Californias, Oceanside'i linnas, milles ta süüdistab Kavanaugh'd enda korduvas vägistamises, mainimata seejuures väidetava seksuaalse rünnaku sooritamise aega ega kohta.

Samuti puudus "kiireloomuliseks" märgistatud kirjal saatja aadress ning see ei sisaldanud ka mingeid andmeid süüdistaja tausta kohta, kuna väidetav ohver kartis enda sõnul, et "seltskond valgeid mehi, võimukaid senaatoreid", kes teda ei usu, hakkavad teda selle väidetava intsidendi paljastamise tõttu ründama.

Süüdistaja sõnul sõidutas Kavanaugh teda koos ühe meessoost sõbraga peolt koju ning hakkas teda sõidu ajal esmalt suudlema ja käperdama ning muutus seejärel vägivaldseks ja sundis teda oraalseksile. Seejärel vägistanud Kavanaugh teda väidetavalt koos sõbraga veel korduvalt auto tagaistmel. Kui nad olid lõpetanud, siis olevat Kavanaugh ta kodu lähedal autost välja lasknud ning öelnud: "Keegi ei usu sind, kui sa sellest kellelegi räägid. Ole tubli tüdruk."

Hiljem pöördus aga e-kirja teel senati õiguskomisjoni poole Judi Munro-Leighton, kes väitis, et tema ongi "Jane Doe", kelle Kavanaugh vägistas. Kui senati õiguskomisjoni uurijad hakkasid seepeale Munro-Leightoni süüdistusi kontrollima, tegid nad avatud allikatele tuginedes kindlaks, et tema näol on tegemist vasakaktivistiga, kes on mitukümmend aastat vanem kui kohtunik Kvanaugh ning ta ei ela mitte Washingtonis ega Californias, vaid Kentuckys.

Seega esitas proua Munro-Leighton Kavanaugh vastu valesüüdistusi, mis raiskasid nii õiguskomisjoni aega kui ka ressursse. Viimaks tunnistas ta ka õiguskomisjoni uurijatele üles, et tema poolt esitatud süüdistused olid valed ning kujutasid endast "strateegiat" Kavanaugh ülemkohtunikuks kinnitamise takistamiseks.

Kavanaugh eitas nii "Jane Doe" kui ka kõikide teiste poolt esitatud süüdistusi ning kinnitati hiljem senati poolt USA ülemkohtu kohtunikuks.

Trump ja Kavanaugh võitlesid kätte konservatiivide enamuse USA ülemkohtus