Margus Linnamäe. Kuvatõmmis ETV saatest "Pealtnägija" (27.11.19)

Harju maakohus otsustas teisipäeval, et ärimees Hans Luige suurosalusega Eesti Ekspress laimas konkurendile Margus Linnamäele kuuluvat Eesti juhtivat investeerimisfirmat MM Gruppi, kui kirjutas mullu aprillis, et ettevõtet ähvardab sundlõpetamine. Ekspress peab nüüd Sulev Vedleri poolt avaldatud looga seoses avaldama vaid paranduse ning pääseb rahatrahvist. MM Grupp plaanib otsuse edasi kaevata, kirjutab Postimees.

Ka Postimeest omav MM Grupp nõudis AS Ekspress Meedialt lisaks väidete ümberlükkamisele ka kahe miljoni euro suurust valuraha moraalse kahju eest – seni pole kohtupraktikas juriidilisele isikule mittevaralist kahju kompenseeritud. Kohus sellega aga ei nõustunud ja nüüd plaanib MM Grupp asja edasi kaevata.

Ekspress Meedia väitis kohtule, et võibki teemasid käsitleda "liialdavalt ja provotseerivalt", kohus aga säärase argumentatsiooniga ei nõustunud ja leidis, et tegu oli siiski valeväite esitamisega. Esialgu kandis Vedleri lugu pealkirja "Margus Linnamäe kontserni ähvardab sundlõpetamine", hiljem aga muudeti see ära ja nüüd on pealkiri "Mida tähendab Margus Linnamäe kontsernile registris lisatud ähvardav hüüumärk?".

Pikemalt saab teemast lugeda Postimehest.

Toimetas Jaanus Vogelberg